Šulcák z pohledu minižaček (5. – 7.5.2023)

| Přečteno 104x

Na 30.ročníku Memoriálu Karla Šulce odstartovala v kategorii mini 6+1 hned dvě družstva DHC. DHC A složené především zkušenými hráčkami Berušek a DHC B do kterého mimo zbytek Berušek zavítalo i několik talentovaných Sluníček.

 

DHC A

V základní skupině čekalo holky hned 5 zápasů. Do prvních dvou v pátek nastoupily holky výborně a přesvědčivě zvítězily nad Pískem B 20:2 i nad tradičním rivalem z Hájů 17:3 a měly výborně našlápnuto na skvělé pokračování v turnaji. V dalším utkání ale narazily na tabulkově slabší Jindřichův Hradec a i přes skvělý nástup do hry jsme pak celých 20 minut nedokázali vstřelit branku a prohráli 4:9. Náladu si holky zlepšily v utkání s Bohunicemi 14:5 a vše mělo rozhodnout utkání s Kobylisama. Náročné utkání ve vydýchané hale zvládly holky na jedničku a zvítězily 9:7, to ale na minitabulku nestačilo na druhou postupovou příčku a holky tak spadly do bojů o 7. – 12.místo.

V nadstavbové skupině odehrály holky další čtyři utkání a ještě měly již započítanou výhru s Hájema 17:3. Hravě jsme si poradili s Vršovicemi 17:1 a Astrou 14:4 a čekal nás těžký Písek A. Holky předvedly, že mají na to hrát těžká a vyrovnaná utkání a se soupeřem, který je vždy roznesl na kopytech remizovaly 10:10. Rozhodujícím se tak stalo nedělní utkání s Mostem. Celému týmu chvíli trvalo se rozehrát, ale celou druhou půli už jsme měli navrch a vedli dokonce až o tři branky. V závěru jsme ale nedokázali zastavit soupeřovi rychlé útoky a zvítězili nakonec o jedinou branku 10:9. Opět na skóre však holky byly bohužel horší a ze Šulcáku braly 8. místo.

Celkově byl turnaj odrazem toho, co holky v předchozích týdnech předváděly na trénincích. Po úspěšném Pragáči jsme si mysleli, že vše půjde samo a ono to úplně samo nejde a je třeba na trénincích zabrat. Pochválit je můžu za obranu a aktivní útok, kde každá tlačila na branku. Bohužel jsme ale troskotali na laxním zakončení, které nás stálo body v rozhodujících utkáních. To je teď určitě hlavní tréninkový cíl do nadcházejících turanjů. Spousta hráček na turnaji zaznamenala velký individuální posun, a to nás moc těší.

Hrály:

Bergerová, Brůhová, Dobiášová, Duchková, Chovanová, Mašková, Michalidesová, Šliková, Urbanová, Zajíčková, Zapletalová, Zelená, Zikmundovská, Žďánská

 

DHC B

Sluníčka a méně zkušené Berušky udělali na turnaji velký posun. Od prvního zápasu bylo na holkách vidět obrovské zlepšení, dostávali jsme se do brankových příležitostí, kde nás ale bohužel často trápila koncovka a množství neproměněných střel. Holky mají obrovskou pochvalu za obranu, kde parádně přerušovaly a získávaly míče. Na turnaji jsme jeden poločas vyhráli a jeden remizovali, což je oproti minulému turnaji a celkovému rozdílu velký posun a úspěch.

Hrály:

Aichingerová, Čelustková, Klaudová, Lepší, Machová, Martínková, Mildorfová, Pavízová, Schejbalová, Troníčková, Uhlářová, Urbanczyková, Vildmanová