Memoriál Karla Šulce – mladší žačky (5. – 7. 5. 2023)

| Přečteno 228x

I přes nevlídné předpovědi vyšlo turnajové sluníčko a v ideálním počasí, které vydrželo po všechny tři dny, mohla i dvě družstva mladších žaček poměřit své síly na jubilejním 30. ročníku největšího turnaje pro nejmenší házenkářky.

Áčko

Áčko zahájilo turnaj páteční ranní zahřívací výhrou proti Rokycanům (20:3), po níž ale muselo již zapnout na vyšší rychlost proti houževnatému Milevsku (v turnaji nakonec čtvrté), proti němuž se nám skóre podařilo zlomit až ve druhém poločasu (14:8). Další tři páteční zápasy proti méně zkušeným soupeřům pak byly velmi podobné, jelikož v nich holky vyvinuly přesně pouze takové úsilí, aby zápasy dovedly k výhře a zároveň se příliš neunavily (Ústí nad Labem 24:6, Ledeč nad Sázavou 22:6 a Kobylisy 22:9).

Základní skupinu jsme pak uzavřeli sobotní výhrou proti Hájům B (23:5), po které jsme postoupili do čtyřčlenné semifinálové skupiny, kam se nám již počítala výhra s Milevskem. V ní byl prvním naším soupeřem Písek A a předem bylo po nedávné zkušenosti z Prague Handball Cupu jasné, že nás nečeká vůbec nic lehkého, což se nakonec také potvrdilo. Po vyrovnaném průběhu se nám podařilo pošetřit více sil do koncovky a po velmi pěkném výkonu v útoku a o něco slabším v obraně zvítězit (18:13). Poslední sobotní zápas proti Slavii VŠ Plzeň pak přinesl nejen nejlepší výkon v turnaji (20:7), ale i postup do finálové skupiny o 1. – 4. místo, kam se nám započítávala znovu výhra s Milevskem, které postoupilo do bojů o medaile společně s námi.

V neděli nás pak čekali dva staří známí, s nimiž se pereme o medaile celou sezonu. Zlínu jsme měli rozhodně co vracet a od počátku byla na holkách vidět velká motivace oplatit jim předchozí letošní porážky. Po výborném začátku sice i kvůli našim neproměněným šancím a ne vždy úplně pozorné obraně soupeř snížil, ale i tak jsme jej po celou dobu nepustili na dostřel a po velmi pěkném výkonu náskok udrželi až do konce (16:13).

V posledním zápasu proti Slavii Praha, která zde po celý turnaj předváděla výborné výkony, nás ale čekal o hodně tvrdší oříšek. Bohužel se nám střelecky vůbec nevydařil úvod zápasu, kdy naše šance zůstávaly neproměněné, a naopak soupeř skulinky v naší obraně dokázal využít (poločas 1:6). Pozitivem bylo to, že holky ani poté zápas nezabalily, a i když se nedařilo úplně podle představ a sil zbývalo pramálo, tak bojovaly až do úplného konce. I tak ale Slavia zcela zaslouženě zvítězila a mohla se radovat ze zlatých medailí (7:12). Ze stříbrných medailí byly holky sice chvíli smutné, ale je potřeba si přiznat, že Slavia byla tentokrát jasně lepší a druhé místo je v takto silné konkurenci velkým úspěchem.

Z jednotlivců byly hlavními střeleckými tahouny Egi, Naty a Čarda, kdy ale u všech lze říci, že pamatují určitě lepší turnaje a že pro prosazení se proti silnějším soupeřům je potřeba přidat ještě něco málo navíc, jelikož to, co stačí pro snadné branky proti méně zkušeným soupeřům, už proti těm silnějším někdy stačit nemusí (i když u Čardy to bylo limitované i zdravotním stavem). Výborný turnaj odehrála Marky, která vstřelila důležité branky na křídle a po zásluze byla vyhlášena nejlepší hráčkou týmu. Platná byla jako obvykle zejména v obraně i Kačka, které však ostatní tentokrát tolik nepomohli a na kvalitě obrany to místy bylo poznat. Na krásných stříbrných medailích ale mají podíl úplně všechny hráčky a všem proto patří velká pochvala!

Hrály: Čardová 48 střel / 32 branek, Dlesková 49/34, Egermajerová 53/36, Haberová 4/1, Kampfová 15/11, Krejčí 16/13, Kurešová 23/16, Markupová 8/5, Pivoňková 4/3, Pluhařová 18/11, Rybová 17/7, Vodrážková 18/17

Chytaly: Haberová, Pivoňková

 

Béčko

V prvním květnovém prodlouženém víkendu se družstvo mladších žaček hrající pod hlavičkou DHC Plzeň B utkalo na výborně obsazeném turnaji „Memoriál Karla Šulce 2023” se 6 soupeři v základní skupině: HBC Strakonice 1921, HC Hvězda Cheb A, Černí Andělé, Házená Kynžvart, DHC Slavia Praha I, TJ Astra Praha.

V pátek v prvním zápase nás čekal největší favorit naší skupiny DHC Slavia Praha I. Zápas se odehrával v soupeřově režii 0:16. V tomto zápase se projevil velký rozdíl ve zkušenostech a individuální kvalitě týmu.

V dalším zápase jsme hráli s HBC Strakonice 1921. V něm se nám nevydařil začátek a zápas pro nás skončil prohrou 4:15.  V následujícím zápase s Astrou Praha (8:15) přišlo menší zlepšení našeho výkonu, a to hlavně v obraně, kde holky si začaly více pomáhat, bohužel v útoku to nebylo ještě ono. Utkání s týmem Černí Andělé z Mostu se nám také nevydařilo (4:17). V utkání se soupeřem Kynžvartem (8:14), kterého dobře známe z Plzeňské ligy, hráčky podaly vcelku zlepšený výkon, kdy jsme minimálně chybovali v obraně, ale více technických chyb v útočné fázi ovlivnilo možnost lepšího výsledku.

V sobotu nás čekal poslední soupeř v základní skupině, a to HC Hvězda Cheb A. Zápas nepostrádal napínavost a výsledek se měnil každou chvíli, kdy závěr ovlivnilo naše vyloučení, a přišla krutá prohra 8:10. Zde musím hráčky pochválit za předvedený výkon a bojovnost. Opět nám dobře fungovala obrana, kde děvčata svojí bojovností a obětavostí daly základ k dobrému výsledku. Bohužel v závěru při našem vyloučení se projevila větší fyzická připravenost soupeře a naše nižší produktivita v útoku.  Následující utkání pro neúčast soupeře se neuskutečnilo. Abychom nevyšli ze zápasového tempa, tak následovalo přátelské utkání s děvčaty z Rokycan, které opět známe z plzeňské ligy. V tomto zápase nás soupeř podcenil a holky slavily svoji první výhru na turnaji. Bohužel se nám do výsledků turnaje nepočítala. Ale mělo pro nás psychologický význam, kdy hráčky si zažily, že kolektivní výborný výkon, jak v obraně, tak i v útoku, vede k naší výhře, a to se projevilo i v následujících utkání o pořadí, kde jsme narazili na výkonnostně podobné soupeře. Hned v prvním utkání jsme remizovali s týmem Háje B (8:8). Zde nám chyběl pověstný kousek štěstí k naší první výhře v tomto turnaji. Možnost výhry jsme si zažili v následujícím utkání s týmem Cheb B (12:5). Zde jsme byli po celé utkání lepší, dobře fungovala opět obrana a i v útočné fázi se nám dařilo.

V nedělním ranním utkání s béčkem Kobylis jsme dokázali potvrdit sobotní zlepšení a po výhře 14:5 nás čekal soupeř z Českých Budějovic, který do té doby v utkáních o umístění ještě neprohrál. Tento zápas můžeme hodnotit jako nejdramatičtější a nejkvalitnější ze všech našich utkání na celém turnaji.

Průběh celého zápasu byl v naší režii, kdy jsme neustále vedli o jeden až dva góly a soupeř neustále dotahoval. Bohužel v závěru celého utkání přišla dvě vyloučení. Při prvním soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu (12:11). Když skončilo první vyloučení a hráčka se vrátila do hry, tak následovalo další vyloučení a vyrovnávající branka soupeře na 12:12. V závěrečném minutovém obléhání soupeřovy branky se nám bohužel nepodařilo dát branku a soupeř ve výsledkové tabulce zůstal před námi.

Naše hráčky zaslouží pochvalu za zlepšující se výkon. Je vidět, že si více věří, zlepšuje se jejich spolupráce a kolektivní výkon přináší lepší výsledky. Dále bych chtěl poděkovat minižačkám za pomoc v některých zápasech.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášená Zuzka Randová.

Hrály: Smutná Antonie, Mojsza Anasztázia 14, Boušová Natálie, Přerostová Amélie 8, Valentová Veronika 5, Kéharová Bára 1, Potokii Sofia 8, Roubová Eliška 4, Randová Zuzana 9, Rampová Nicol 10, Mildorfová Ema 1.

Vedle všech zúčastněných hráček patří velká pochvala i všem rodičům, kteří se chopili nelehké role pomocníků a přispěli tak ke zdárnému průběhu turnaje. Ještě jednou děkujeme, protože bez vás by to skutečně nešlo!