1. liga starších dorostenek: DHC PLZEŇ 27:41 DHC Slavia Praha (7.5.2023)

| Přečteno 159x

K poslednímu utkání sezóny nastoupily v neděli 7.5.2023 na domácí palubovce starší dorostenky proti Slavii Praha. Utkání mělo od samého začátku jasný průběh a pro Plzeň skončilo prohrou.

Plzeňanky se soupeře držely pouze prvních šest minut 4:4. Během dalších šesti minut Slavia odskočila na 5:9 a do konce první půle svůj náskok navýšila až na 13:22. Druhá půle se nesla ve stejném duchu a i když byl projev domácích o poznání lepší, hosté postupnými krůčky stále navyšovali a utkání v hale 31.Zš ukončili za stavu 27:41.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„V tomto utkání hned od úvodu soupeř dominoval, postupně si vytvářel brankový náskok a zaslouženě zvítězil. Holky opět po těžkém utkání za mladší dorostenky dělaly co mohly, ale na čerstvého soupeře neměly. Zaslouží si pochvalu za přístup k utkání, bojovnost. Vzhledem k tomu, že to byl poslední zápas této sezony, chci poděkovat všem hráčkám za předvedené výkony, za bojovnost a věřím, že v příští sezoně budou ještě lepší. Poděkovat chci  trenérce Janě Galuškové za spolupráci, všem z realizačního týmu co se o nás během celé sezony starali za vynikající servis a všem fanouškům a rodičům za podporu.“

Během sezóny nasbíral tým pod vedením Pavla Touše čtrnáct bodů, které ale bohužel stačily pouze na devátou příčku, ale i přesto se tým složený převážně mladšími dorostenkami, které před svým utkáním vždy odehrály ještě náročné utkání ve své soutěži, může radovat z udržení soutěže.

Hrály:

Košková, Stulíková 4, Bezdičková 1, Loskotová, Krejbichová 2, Vopatová 2, Růžková 4, Palečková 2, Polanková 4/3, Baumruková 4, Benešová, Růžičková 1, Pražáková 3,Vaicová
Chytaly: Nyklesová, Chvátalová