1. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 31:31 DHC Slavia Praha (7.5.2023)

| Přečteno 141x

V neděli odehrály mladší dorostenky doma poslední ligové utkání této sezóny proti pražské Slavii. Pro Plzeň to znamenalo zápas všechno nebo nic a bohužel díky remíze přišla varianta nic.

Utkání se od začátku hrálo vyrovnaně a ve vysokém tempu. Domácí celek měl ale vši mírně navrch a pět minut před koncem vedl 16:11. Pak ale přišla přímá červená karta pro domácí brankářku, kterou ale skvěle zastoupila Naty Nyklesová a do poločasu vedla Plzeň stále 18:14. Prakticky celou druhou půli si pak svůj náskok Plzeňanky držely a pokaždé, když soupeř snížil, opět odskočily. V devatenácté minutě vedlo DHC dokonce o šest 30:24, ale jak už to tak bývá, závěr patřil soupeři. Domácím se nedařilo prosadit zatímco soupeř na druhé straně střílel branku za brankou a minutu před koncem bylo srovnáno na 31:31. Dlouhý útok ani následná devítka po čase Plzni nepřinesla další gól a utkání mezi Plzní a Slavií skončilo remízou.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Poslední utkání sezony s tradičním soupeřem mělo vše, co mohlo mít. Celý průběh byl vyrovnaný, hrálo se ve vysokém tempu, a když k tomu dodám výbornou diváckou kulisu, tak to byl velký sportovní zážitek. Holky si zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, nasazení a hlavně velkou bojovnost. I přes nerozhodný výsledek zápasu je to pro holky velký úspěch, protože dokázaly remizovat s letošním mistrem ČR. Chci poděkovat fanouškům za vytvořenou atmosféru během celého tohoto utkání a i za podporu po celou sezonu.“

Remiza s mistrem ČR může hřát, ale medaili Plzeňankám bohužel nezajistila. Díky ní tak skončily na čtvrté příčce, až po součtu skóre. Druhý Most a třetí Písek měli bodů stejně.

Hrály:

Košková 4, Stulíková 5, Bezdičková 2, Loskotová 1, Krejbichová, Vopatová 4, Růžková 6, Palečková 2, Polanková 6/1, Baumruková 1, Růžičková, Vaníková, Šantorová, Vailcová

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová