Žákovská liga 6. kolo (Žeravice, 7. 5. 2023)

| Přečteno 220x

První utkání posledního kola letošní Žákovské ligy starších žaček přineslo Plzeňské derby. První poločas byla lepší HK Slavia VŠ Plzeň. My jsme se nedokázali srovnat se záběhem střední spojky a následnou střelbou z dálky slávistických spojek. Pozdě jsme přistupovali a dostávali laciné góly. Prohrávali jsme o pět. Druhý poločas jsme se dostali po neskutečném výkonu zpět do zápasu a dokonce v posledních 15ti vteřinách jsme dali gól a poprvé v utkání vedli rozdílem jediné branky. V dramatickém závěru ale Slávia vybojovala volný hod a po čase ho proměnila. Utkání tak skončilo remízou 17 : 17. Hráčky zaslouží ohromnou pochvalu za to, jak se do zápasu dokázaly vrátit zpět. Vynikající zápas odehrála Aži, která dala 7 branek.

Druhé utkání jsme naštěstí z přehledem zvládli a už po 10 minutách jsme nad Žeravicí vedli o 11 branek. Utkání jsme odehráli velmi kolektivně a hned 11 hráček dalo gól. Velmi dobrý výkon předvedly obě brankářky – Lucka i Hanka. Vyhráli jsme 28 : 12.

Třetí zápas proti Otrokovicím byl z obou stran velmi rychlý a plný chyb (my jsme měli celkem 12 ztracených míčů). V útoku se nám dařilo, ale v obraně to pořád nebylo ono. Nicméně stále jsme o dost víc branek dávali než dostávali, a tak to skončilo naším vítězstvím 28 : 16.

Poslední zápas proti Hájům jsme rozhodli již v prvním poločase, kdy jsme soupeřkám odskočili na 17 : 10. Výborně hrála Róza, která opakovaně dobrým pohybem získávala pozornost soupeřek a rozdávala přihrávky do jasných gólových šancí ostatním. Ve druhé půli jsme na začátku svůj náskok navýšili až na pět branek 22 : 11, ale to bylo z naší strany maximum, a pak už to bohužel bylo jen horší. Nekoncentrace v obraně a lajdácké zakončení v útoku si vybraly svou daň. Na náš gól odpovědl soupeř třemi góly a nakonec jsme vyhráli jen 31 : 24.

Celkově:

Nejlépe jsme zahráli ve druhém poločase proti HK Slavia VŠ Plzeň. V ostatních zápasech jsme relativně v poklidu zvládli roli favoritů. Dařilo se hlavně spojkám (Kačce, Aži, Báře, Róze i Lúce). Potěšil i výkon Sáry Svatoňové, která se po zranění dostává zpět do formy.

Celkově je z toho 5. místo v Žákovské lize. Určitě to mohlo být lepší, ale vzhledem k výpadkům, které jsme v průběhu soutěže měly, to bohužel na lepší pozici.

Děkujeme za podporu všem fanouškům v průběhu celé sezóny a skalním i dnes, na druhém konci republiky.

Hrály:

Budková A. 4, Budková K. 21, Dostalová 19, Hanzlíková 24, Kaucká 1, Nikodemová 2, Poskočilová 4, Rittichová 6, Růžičková 1, Samcová 3, Sedláčková M. 1, Smrtová 1, Svatoňová 7, Červená 10.