MOL Liga – play-out: Z Moravy nakonec s polovičním úspěchem! (6.-7.5.2023)

| Přečteno 140x

O víkendu Plzeňanky vyrazily na náročnou výpravu na Moravu, kde je postupně čekala dvě utkání se Zlínem a Porubou. Utkání se Zlínem zvládl plzeňský celek na výbornou, v tom s Porubou od začátku tahal za kratší konec a ani přes skvělý závěr na body nedosáhl.

Do sobotního utkání proti Zlínu vstoupili lépe domácí, kteří po sedmi minutách vedli 5:2. Plzeň ale postupnými krůčky snižovala soupeřovo vedení, v šestnácté minutě srovnávala na 9:9 a ve dvacáté minutě poprvé brala vedení 10:11. Do poločasu si pak hráčky v dresech DHC nasbíraly krásný čtyřbrankový náskok 14:18. Ve druhé půli Plzeňanky navázaly na závěr té první a postupně navyšovaly, až na krásných 19:29 deset minut před koncem. Domácí pak ještě vyšvihli šňůru krásných sedmi branek, ale bylo jasné, že na plzeňský kádr už stačit nebudou a utkání skončilo 28:31.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Byli jsme houževnatější a odhodlanější uspět. Děvčatům patří uznání za přístup k zápasu. Všechny odvedly maximum a i když z toho pramenily chyby, dokázali jsme je napravit především v obranné fázi. Zítra nás čeká další zápas, který bude hlavně o přístupu každé jedné hráčky, ale my holkám věříme i v takto vypjatých situacích.

Hrály:

Kepková 3, Schreibmeierová 4/1, Drozdová, Franzová 4, Panošková 2, Galušková L. 1, Tomanová 1, Lásková 4, Galušková V. 12/5, Toušová

Chytala: Řezáčová

 

K nedělnímu utkání nastoupilo jedenáct statečných z Plzně na horké půdě Poruby. Od začátku bylo znát, kdo hraje doma, ale Plzeň se až do šestnácté minuty držela soupeře zuby nehty 5:5. Až v závěru se soupeři podařilo utéct na poločasových 10:7. Plzeňanky pak musely neustále mazat dvou-tříbrankové manko a nakonec v padesáté šesté minutě srovnaly na 22:22. Plzeňský celek se pak ještě dlouho bránil a ještě se dostal k jednomu útoku, který ale bohužel nedokázal zakončit gólem a Poruba pak rychlou brankou podepsala své druhé vítězství v play-out 23:22.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„V Porubě jsme ztratili kvůli špatné koncovce v prvním poločase. Děvčata bojovala a velmi si ceníme toho, že se rvala o každý míč a chtěla utkání vyhrát. Bohužel v posledním útoku jsme ve sporné situaci přišli o míč a soupeř tak dal vítěznou branku. Holky si hrábly na samé dno svých fyzických i psychických sil, kdy musely během 9 dní zvládnout 5 utkání a posbíraly tak cenné zkušenosti. Jsem rád, že takhle vyspělé družstvé mohu trénovat.“

V Porubě ztratil body i Kynžvart, takže nad námi drží stále náskok jednoho bodu a konečné pořadí ještě není rozhodnuto. V sobotu 13.5.2023 se tedy v kynžvartské hale od 16:00 bude hrát o všechno a doufáme, že nás v tom nenecháte!!

Hrály:

Kepková 3, Schreibmeierová 1, Drozdová1, Franzová 2, Panošková 3, Galušková L. 2, Tomanová, Lásková 1, Galušková V. 9/3, Toušová

Chytala: Řezáčová