Domácí západočeské derby skončilo remízou! DHC PLZEŇ 26:26 Házená Kynžvart (3.5.2023)

| Přečteno 73x

Třetím utkáním náročného programu bylo středeční západočeské derby mezi Plzní a Kynžvartem. Vůbec poprvé pak po neúprosném boji derby skončilo remízou.

Utkání se po celou první půli hrálo vyrovnaně a pokaždé, když jeden z týmů maličko odskočil, ten druhý opět rychle stáhl. Šťastnější byli ale po poločasové siréně domácí, kteří měli na svém kontě dvoubrankové vedení 13:11. Druhou půli se pak Plzeň držela většinu času na tříbrankovém vedení, které donesla až do samotného závěru 25:22. Kynžvart ale předvedl famózní koncovku a dvě minuty před koncem otočil stav na 25:26. Denisa Franzová dostala DHC do hry o vítězství minutu před koncem, ale Plzeňanky se pak dlouho bránily a za poslední tři vteřiny už bohužel branku vstřelit nedokázaly. Utkání tak skončilo remízou 26:26.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Je třeba smeknout před všemi děvčaty. Oba týmy hrály na hranici svých možností a zápas rozhodovaly detaily. Buď koncovka nebo individuální chyby. Remíza je spravedlivá z pohledu obou poločasů. Byli jsme po 55 minut blíže, ale pak nás zradila koncovka. Dnes nás velmi podržela v brance Eva Mancellari, která měla 40% úspěšnost a dodávala holkám jistotu. Čeká nás krátká regenerace a pojedeme na dvojutkání na Moravu. Je to na konci sezóny krutá prověrka a je třeba se maximálně koncentrovat.“

Na Moravu vycestuje tým v sobotních dopoledních hodinách. Ještě v sobotu odpoledne se pak utká od 18:00 se Zlínem a v neděli od 15:00 s Porubou.

Hrály:

Šmrhová 1, Schreibmeierová 6/3, Drozdová 2, Franzová 2, Panošková 4, Galušková L. 2, Tomanová, Lásková 2, Galušková V. 5/2, Toušová

Chytaly: Mancellari, Šindelářová