Starší dorostenky: TJ Sokol Poruba 26:27 DHC PLZEŇ (29.4.2023)

| Přečteno 64x

Starší dorostenky si v závěru zdramatizovaly utkání, které měly celou dobu ve svých rukách, ale nakonec to zvládly a z Poruby vezou 2 body.

V sobotním utkání první ligy starších dorostenek měla Plzeň od začátku mírně navrch. Domácí se drželi a dorovnávali náskok Plzeňanek, ale ten se v šestnácté minutě dostal až na pět branek 6:11. Veškeré následující snahy Poruby o zvrat se nepovedly a DHC si svůj náskok neslo až do druhé půle 12:16.

Hned v jejím začátku soupeř dokázal srovnat a následně otočit stav ve svůj prospěch 18:17, ale vedení domácích nemělo dlouhé trvání. Plzeň otočila a do čtyřicáté šesté minuty navýšila na 18:23. I do závěrečné se pak vstupovalo za stejného rozdílu 20:25. I přes trápení a tlak soupeře si ale Plzeňanky utkání pohlídali a zvítězily 26:27.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Holky zápas začaly koncentrovaně a pokračovaly v dobrém výkonu z předešlého zápasu za mladší dorostenky. Díky Aďě Chvátalové, která chytila 3 sedmimetrové hody, jsme si vypracovali a i během celého prvního poločasu udržovali čtyřbrankový náskok. Začátek druhého poločasu jsme polevili v koncentraci a zbytečnými chybami jsme soupeře nechali srovnat a zbytečně se zápas zdramatizoval.  V polovině druhé půle jsme začali proměňovat vytvořené šance, Nela Langerová v brance dlouhou dobu neinkasovala, tak jsme si opět vytvořili několika brankový náskok.I přes závěrečný nápor soupeře jsme dokázali udržet vedení a zápas jsme dokázali dovézt do vítězného konce. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost a po zásluze vezeme domů oba body.“

Poslední utkání sezóny odehrají starší dorostenky doma v neděli 7.5.2023 od 17:00 proti Slavii Praha.

Hrály:

Košková, Stulíková 3/1, Bezdičková 7, Loskotová 2, Vopatová 4, Růžková 4, Palečková 4/1, Baumruková, Pražáková 1, Vaicová, Vaníková 2

Chytaly: Langerová, Nyklesová, Chvátalová