1. liga mladších dorostenek: TJ Sokol Poruba 12:29 DHC PLZEŇ (29.4.2023)

| Přečteno 143x

Plzeňanky v sobotu vybojovaly na půdě Poruby vysoké vítězství, které je drží ve hře o stříbrné medaile, které zatím střeží o jediný bod lepší Most.

Prvních deset minut utkání se ještě drželi domácí zuby nehty 4:5, ale pak přišla šňůra čtyř branek Plzně a rázem byl stav o pět. Na pětibrankovém rozdílu se skóre drželo až do samotného závěru, kdy DHC opět zatlačilo a do konce poločasu odskočilo ještě na 9:16.

Definitivně si pak plzeňské hráčky podepsaly vítězství už na začátku druhé půle. Domácí se celých patnáct minut nedokázali gólově prosadit, zatímco Plzeň sázela do soupeřovy branky jeden gól za druhým a dokázala navýšit své vedení na 9:24. Ve druhé půli dali domácí branky celkem pouze tři a Plzeňanky se tak radovaly z vysokého vítězství o sedmnáct branek 12:29.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Zápas jsme zvládli podle předpokladů, čemuž odpovídá i výsledek. Bohužel jsme po trochu strastiplné cestě zaznamenali jedno zranění Terky Burjasové, která bude ze hry vyřazena nejméně na tři neděle, ale zvládli jsme to a teď už budeme jenom doufat a snažit se co nejlépe připravit, abychom zvládli zápas se Slavií a snad završit tuto sezónu nějakým pěkným úspěchem.“

Slavii vyzvou plzeňské hráčky už v neděli 7.5.2023 v 15:00 na domácí půdě haly 31.Zš. Před utkáním bude celý víkend probíhat tradiční turnaj Memoriál Karla Šulce, který letos slaví jubilejní 30. výročí.

Hrály:

Košková 3, Stulíková 5, Bezdičková 3, Loskotová 1, Burjasová, Vopatová 2, Růžková 5, Palečková 5, Baumruková 2, Vaicová 3, Vaníková

Chytaly: Langerová, Nyklesová, Chvátalová