Plzeňská liga starších žaček (30. 4. 2023)

| Přečteno 187x

V neděli 30. 4. 2023 odehrály starší žačky již sedmý turnaj Plzeňské ligy.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

DHC Plzeň A

Áčko v silně oslabené sestavě nastoupilo k prvnímu zápasu proti HK Slavia VŠ Plzeň A. Na začátku jsme byli důraznější a rychlejší a rychle jsme si vypracovali náskok. Ve druhé půli už jsme trochu hůř proměňovali, ale i tak jsme měli o malinko více ze hry. Vyhráli jsme 20 : 15.

Druhý zápas proti Kynžvartu byl od začátku jednoznačný a doufali jsme ve vysoký brankový rozdíl. Ten se nakonec podařil, i když obdržených branek mohlo být rozhodně méně.

Vyhráli jsme 46 : 13.

Poslední zápas jsme hráli proti Chebu. Tento soupeř preferuje pomalejší tempo hry, což nám moc nesvědčí. Když se k tomu přidala naše nepřesná střelba, tak na ukazateli svítilo v 15. minutě jen 9 : 7 pro nás. Pak jsme se po několika brankách do nepostavené obrany dostaly do tempa a konečně trochu odskočili. Ve druhé půli už jsme si zápas pohlídali (vyhráli jsme 22 : 15).

Celkově:

V oslabené sestavě jsme podali velmi solidní výkon a ukázali, že dokážeme být nebezpeční v jakémkoli složení. Výborné výkony podaly všechny čtyři mladší žačky, které nás doplnily. Skvěle využily nabízenou příležitost a byly platnými členkami týmu.

Hrály:

Budková A. 8, Budková K. 15, Dlesková 6, Dostalová 17, Egermajerová 9, Hanzlíková 18, Kampfová 1, Nikodemová 2, Poskočilová 5, Rybová 3, Svatoňová 4

Chytaly: Nikodemová, Poskočilová

DHC Plzeň B

Béčko začalo proti Kynžvartu. Ten tentokrát přivezl tým složený z výhradně mladších žákyň a bylo to znát. O poločase jsme vedli 17 : 6. Ve druhé půli jsme ale značně polevili a dali jsme jen 10 gólů. (Výsledek 27 : 9 pro DHC Plzeň B).

Druhý zápas hrálo Béčko proti Tachovu. Bohužel jsem nekoncentrovaně bránili, a tak to po prvním poločase žádný velký náskok nebyl. Ve druhé půli se nám podařilo gólově odskočit, i když vzadu to pořád žádná sláva nebyla. Vyhráli jsme 28 : 13.

Celkově:

Oba zápasy jsme s přehledem zvládly. Velmi dobře zahrály obě mladší žačky Čardová i Vodrážková.

Hrály:

Čardová 4, Červená 13, Hřebejková 2, Kaucká, Klementová, Krejzová, Rittichová 11, Růžičková 3, Samcová 11, Sedláčková 7, Vodrážková 4

Chytaly: Sýkorová, Kaucká