Další těsné vítězství: DHC PLZEŇ 33:32 DHC Sokol Poruba (30.4.2023)

| Přečteno 133x

Po náročném sobotním utkání čekala Plzeňanky hned v neděli 30.4.2023 další výzva v podobě mladého týmu Poruby.

Od samého začátku se hrálo velmi vyrovnaně. První desetiminutovku si vedli lépe domácí 6:5, většinu té druhé zase hosté 8:9. Plzni se pak znovu podařilo skóre otočit, ale v zápětí měla na vrch opět Poruba. Až tři minuty před závěrem první půle DHC dokázalo odskočit třemi brankami v řadě na 15:13 a dvoubrankové vedení si udržet až do konce 17:15.

Druhé půle odstartovala ve stejném duchu jako ta první. Plzeňanky si dokázaly vedení držet prvních deset minut 21:19, pak Poruba opět otočila. Plzeň nicméně rychle strhla skóre na svou stranu a pak už se jelo jako na kolotoči, který se ale točil lépe pro soupeře (54´ 29:30). Minutu na to si ale vedení brali domácí a dvě minuty před koncem šli zásluhou Verči Galuškové do vedení o dvě branky 33:31. Poruba ještě dokázala snížit, ale poslední střelu hostí už si Eva Mancellari pohlídala a Plzeň opět brala to nejtěsnější vítězství 33:32.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„I dnešní zápas byl z našeho pohledu velmi těžký s ohledem na to, v jaké sestavě jsme nastoupili. Odevzdali jsme výborný kolektivní výkon a zaslouženě jsme brali vítězství. Útočná fáze dominovala nad tou obrannou. Celkově jsme byli úspěšní a udrželi se na kontakt s tabulkově blízkým soupeřem z Lázní Kynžvart. Jednoznačně nejproduktivnější hráčkou byla opět Pavlína Kepková, která na sebe dokázala vzít odpovědnost v důležitých momentech utkání. Dařilo se celkově oběma levým křídlům, která měla vysokou procentuální úspěšnost střelby. Máme teď dva dny se připravit na zápas s Kynžvartem, který bude velmi důležitý z pohledu celkového umístění v tabulce. Doufáme, že se zdravotně tým uzdraví a budeme tak mít možnost hrát v co nejsilnější sestavě.“

S Kynžvartem budeme hrát doma již ve středu 30.4.2023 od 18:00. Náš středeční soupeř a zároveň západočeský rival je v tabulce pouze o bod před námi a o kvalifikaci na Evropský pohár se tak budeme prát hlavně s ním. Zpříjemněte si pracovní týden s námi a přijďte ve středu holkám zafandit a dotlačit je k vítězství.

Hrály:

Kepková 7, Šmrhová 1, Bušauerová, Drozdová 1, Franzová 7/1, Panošková 5, Galušková L. Tomanová, Lásková, Galušková D. 3, Galušková V. 9/2

Chytaly: Mancellari, Šindelářová