2. liga mladších dorostenek: HK Spartak Ústí n.L. 26:46 DHC PLZEŇ (23.4.2023)

| Přečteno 139x

V neděli 23.4.2023 po obědě odehrálo béčko mladšího dorostu svoje druholigové utkání v Ústí.
Začátek utkání nebyl úplně podle našich představ, holky po dlouhé cestě potřebovaly více času na to, aby se přeply do zápasového modu. Naštěstí to netrvalo moc dlouho a hned v 10 minutě jsme začali hrát naši hru. Oproti prvním minutám se nám zlepšila obrana a z toho jsme byli schopný rychle přejít do útočné fáze a gólově zakončovat. Bohužel se nám hned při rozcvičení zranila brankářka Kutyna a odchytat tedy celý zápas musel pouze Komár. Za její výkon si zaslouží pochvalu, chytala velmi kvalitně. Postupně jsme díky naší dobré hře navyšovali náš náskok, až na poločasový stav 10:21 v náš prospěch.
Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře. Byli jsme koncentrovaní a nepřipustili jsme žádné drama. Skvěle nám konečně po dlouhé době fungovala obrana. V útočné fázi jsme si snadno vytvářeli gólové šance a kvalitně je zakončovali. Konečně byla dobrá i naše koncovka. Celkově byl zápas z naší strany povedený. Zápasový výsedech byl 26:46 v náš prospěch.
Hodnocení trenéra Martina Cvikla:
„Zápas hodnotím velmi pozitivně. Holky si zaslouží velkou pochvalu. Velmi kvalitně holky pracovaly v obrané fázi za což jsem rád, protože v předešlých zápasech se nám to moc nedařilo. Z obrany jsme pak rychle dokázali přejít do útočné fáze a výborně zakončovat vytvořený šance. Poděkování patří holkám ze starších žaček, které nás výborně doplnily a všechny podaly velmi dobrý výkon.“
Tento víkend má béčko mladších dorostenek volno a hned ve středu 3.5.2023 v 17:30 nastoupí na Vršovicích k poslednímu utkání sezóny.

Hrály:

Hanzlíková 8/4, Budková K. 6, Loskotová 4, Rittichová 2, Burjasová 5, Šollarová 2, Dostalová 5/1, Červená 5/1, Samcová, Vaicová 7, Vaníková 2

Chytaly: Nyklesová, Nikodemová