1. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 33:27 Sokol Písek (22.4.2023)

| Přečteno 77x

V sobotu 22.4:2023 odehrály své předposlední domácí utkání mladší dorostenky, které s Pískem bojovaly o třetí místo v tabulce.

Utkání začalo lépe pro hostující Písek, ale Plzeň se dokázala rychle chytit a převráti vedení na svou stranu 6:3. Domácím se dařilo tlačit a budovat vyšší a vyšší náskok 12:6. V závěru první půle ale přešlo štěstí na stranu soupeře, který z plzeňského vedení pomalu ukrajoval, až na 16:14. DHC na konci ještě vstřelilo dvě branky a o poločasu tak vedl tým mladších dorostenek 18:14.

Úvod druhé půle si Plzeňanky vzaly jasně do svých rukou a ve čtyřicáté minutě si urvaly zpět náskok 24:17. Ten ale nevydržel ani pět minut. Sokolky opět přeladily na vyšší obrátky, Plzeň navíc inkasovala vyloučení a rázem byl stav 24:21. V osmnácté minutě vedlo DHC už jenom o dva 24:26 a ve dvacáté třetí pouze o jeden 28:27. Plzeňské hráčky se ale dokázaly semknout a nedovolily soupeři utkání ještě více zdramatizovat. Tři minuty před koncem ze sedmičky skórovala Mája Polanková na 32:29 a tým se dostal do klidu. Minutu před koncem podepsala vítězství domácích brankářka Áďa Chvátalová, když donutila soupeřku minout při sedmičce. Utkání skončilo vítězstvím 34:30 a obrovskou radostí z posunu na třetí příčku v tabulce.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Vstup do zápasu jsme neměli úplně z těch nejlepších. Trvalo nám zhruba deset minut než jsme se rozkoukali, ale pak už jsme soupeře do vedení nepustili a i přes smolnou hluchou pětiminutovku ve druhém poločasu holky ukázaly, že můžou zabrat a i takto těžké utkání si pohlídat. Doufám, že stejný, ba i lepší výkon zopakujeme v Porubě a o kousíček se přiblížíme úspěchu.“

Příští sobotu 29.4.2023 vyrazí dorostenky do Poruby, kde nastoupí ve 13:00.

Hrály:

Košková, Stulíková 8, Bezdičková 9, Loskotová 1, Krejbichová, Burjasová, Vopatová 1, Růžková 4, Palečková 2, Polanková 9/4, Baumruková, Růžičková, Vaníková

Chytaly: Soukupová, Nyklesová, Chvátalová