Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 28:31 Sokol Písek (22.4.2023)

| Přečteno 143x

V sobotu 22.4.2023 odehrály své domácí prvoligové utkání starší dorostenky, které se utkaly s Pískem o osmou příčku průběžné tabulky.

Utkání začalo velmi vyrovnaně, ale po desáté minutě začaly plzeňské hráčky ztrácet a soupeř postupně budoval náskok, který byl v devatenácté minutě čtyřbrankový 12:8. Pouhých pět minut pak ale Plzeňankám stačilo na srovnání stavu na 12:12, čímž donutily lavičku soupeře k prvnímu time-outu. Ten jako by zastavil střeleckou formu domácích a vpustil do Sokola nový život. Hostům se podařilo opět odskočit a poločas skončil 13:17.

Druhý poločas se dlouho přeléval ze strany na stranu, avšak ve čtyřicáté čtvrté minutě Písek opět trochu odskočil 17:23. Koncentrovaným výkonem ale Plzeň postupnými krůčky snižovala, až na 23:25 s čímž vstupovala do poslední desetiminutovky. Ještě šest minut před koncem byl stav o jedinou branku 25:26, ale pak se Plzeňanky nechaly dvakrát během patnácti vteřin vyloučit a bylo jasno. Soupeřky opět odskočily a i přes závěrečné snahy Viky Bezdičkové udrželi vítězství na své straně. Utkání skončilo 28:31.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Utkání bylo od začátku vyrovnané, škoda že nám v závěru prvního poločasu soupeř brankově odskočil na rozdíl 4 branek. To se ukázalo jako rozhodující pro celkový vývoj a výsledek utkání. Vzhledem k tomu ,že holky už odehrály těžký zápas za mladší dorostenky, tak v závěru zápasu  neměly dostatek sil na zvrácení výsledku v náš prospěch. Mrzí mě, že jsme nemohly být v  kompletní sestavě, protože jsem přesvědčen, že bychom v tomto utkání uspěli a tím mohli poskočit v tabulce o stupínek výše   právě před našeho soupeře. Chci celý tým pochválit za bojovnost a chuť zvítězit. Holky udělaly maximum pro to ,aby v zápase uspěly  a toho si moc vážím.“

Již tuto sobotu 23.4.2023 vyrazí dorostenky do Poruby, kde nastoupí v 15:00.

Hrály:

Košková 1, Bezdičková 7/1, Loskotová 1, Krejbichová, Burjasová 1, Vopatová 4/1, Růžková 6/3, Palečková 2/1, Baumruková 3, Benešová, Růžičková 2, Vaníková 1

Chytaly: Chvátalová, Šindelářová