Plzeňská liga mladších žaček (Rokycany 23. 4. 2023)

| Přečteno 150x

V rychlém sledu pokračovala hned další výkon opět Plzeňská liga mladších žaček, kdy předposlední turnaj pořádaly Rokycany.

Áčko

Na áčko čekal v prvním zápasu nejtěžší možný soupeř. Již osobka ukázala, že Slavie rozhodně nebude lehkým oříškem. Neochota holek vyvinout větší úsilí a pomalý pohyb bez míče přinesly pouze 3 vstřelené branky v osobní obraně, po které se soupeř zcela zaslouženě ujal vedení (3:6). Ve hře se nám ale naštěstí povedlo rychle srovnat a ač nám dělala aktivní obrana soupeře velké problémy, tak s ubývajícími silami soupeři se nám v ní dařilo stále častěji nacházet okénka. Po pěkném výkonu ve druhém poločasu se nám podařilo výsledek otočit (18:13).

Druhý zápas s béčkem osobka 8:2, celkově 17:5), stejně jako třetí s Tachovem (osobka 4:0, celkově 14:0) byly spíše v tréninkovém tempu a holky je odehrály tak, aby v klidu vyhrály, ale zároveň se příliš neunavily. Poslední zápas proti Rokycanům pak byl již naštěstí aktivnější a k vidění byla i řada pěkných kombinací (osobka 11:2, celkově 22:2).

Celkově byly dnes výkony určitě lepší, než před týdnem v Tachově. Zejména v druhém poločasu proti Slavii musely holky zapnout na maximum, aby po nepovedené osobce zápas otočily. Naopak proti papírově slabším soupeřům je stále složité najít motivaci a zapnout na vyšší obrátky.

Hrály: Dlesková 18 branek, Egermajerová 13, Haberová, Kampfová 5, Krejčí 8, Kurešová 5, Markupová 1, Pivoňková 3, Pluhařová 6, Rybová 4, Sýkorová 3, Vodrážková 5

Chytaly: Haberová, Pivoňková

 

Béčko

Béčko v prvním zápasu proti Rokycanům trápily opět zejména technické chyby. Po vyrovnané osobce (1:2) bylo ve druhém poločasu jednoduchých chyb bohužel příliš mnoho (celkově 6:11).

V klubové derby naopak byly holky pozornější a i když kvalita zkušenějšího soupeře byla jasně vyšší, tak o propadák se určitě nejednalo (osobka 2:8, celkově 5:17). Za to poslední zápas proti Kynžvartu v mnohém připomínal ten před týdnem. Odvaha holek jít na branku byla v některých okamžicích malá, čehož zkušený soupeř dokázal využít k vypichování přihrávek a snadným brankám z rychlých útoků (osobka 1:7, celkově 5:29).

Celkově by se dalo opsat hodnocení z minulého týdne. Holky střídají lepší okamžiky, kdy jsou aktivní a mají chuť ohrozit branku, s okamžiky, kdy odvaha je malá, z čehož pak pramení zkažené přihrávky. Na tomto je určitě potřeba dále pracovat.

Hrály: Bergerová 2, Boušová, Duchková, Michalidesová, Mildorfová 2, Mojsza 5, Přerostová 1, Rampová 3, Randová 3, Smutná, Valentová, Zelená

Chytaly: Boušová, Duchková, Randová