Domácí utkání jsme nezvládli, Plzeň jde do play-out!!! DHC PLZEŇ 19:32 HC DAC Dunajská Streda (22.4.2023)

| Přečteno 117x

Zázrak se nekonal a v sobotním utkání proti Dunajské Stredě si Plzeňanky definitivně podepsaly účast v play-out.

Vyrovnaný start utkání na svou stranu strhl soupeř poprvé už ve dvanácté minutě, kdy si vybudoval náskok čtyř branek 4:7. Plzeňanky se pak dlouho držely a osm minut před koncem prohrávaly pouze o tři 12:9. Závěr prvního poločasu byl pro domácí ale až tragický. Plzeňské hráčky si nedokázaly poradit se soupeřovou obranou a ani jednou se neprosadily, zatímco Dunajská Streda sázela za plzeňská záda jednu branku za druhou. Poločasový výsledek 9:17, tak vůbec nevypadal dobře.

Začátek druhé půle vypadal pro domácí o poznání lépe a hrálo se vyrovnaně. Plzeň navíc dokázala trochu ukrojit ze soupeřova náskoku a ve čtyřicáté čtvrté minutě prohrávala o šest 17:23. Pak ale přišlo další hluché místo a pro Slovenky další šňůra šesti branek. V padesáté třetí minutě byl stav tedy 17:29 a bylo rozhodnuto. DHC ještě snížilo na rozdíl deseti branek, poslední slovo si ale opět vzali hosté a uzavřeli plzeňské trápení na stavu 19:32.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Dnes jsme nepodali výkon, který by měl šanci na úspěch. Především v obranné fázi jsme zaostávali ve hře 1:1 a z toho vyplývala častá vyloučení. V útočné fázi jsme měli velmi nízké procento úspěšnosti a nebyli jsme schopni se prosazovat v prostorech mezi 1-2. Teď se musíme připravit na play-out, které bude náročné.“

V play-out se proti Plzni postaví Kynžvart, Zlín a Poruba. S každým ze soupeřů odehrají Plzeňanky dva zápasy – jeden doma a jeden venku. Na poslední Porubu drží plzeňské hráčky 12 bodů, na Zlín pět a na Kynžvart ztrácí jediný bod. O tom, kdy se bude hrát vás budeme informovat na našich sociálních sítích (facebook DHC Plzeň a instagram @dhcplzen). První utkání se Zlínem by se mělo hrát již tuto středu 26.4.2023 v Plzni.

Hrály:

Kepková, Bušauerová, Schreibmeierová 2, Drozdová, Franzová 2, Panošková 1, Galušková L. 1, Tomanová 2, Lásková 1, Galušková D. 1, Gärtnerová, Buchnerová 1, Galušková V. 8/5

Chytaly: Mancellari, Řezáčová, Šindelářová