Žákyně 31. ZŠ postoupily do republikového finále škol v házené

| Přečteno 181x

Žákyně 31. ZŠ Plzeň (a zároveň hráčky DHC Plzeň) startovaly v krajském kole Novinářského kalamáře – turnaje škol v házené pro dívky ze 6. a 7. tříd. Hrálo se ve čtvrtek 20. 4. 2023 v hale 31. ZŠ Plzeň.

K prvnímu utkání holky nastoupily proti 20. ZŠ Plzeň a od začátku plnily roli favoritek. Za 15 minut vyhrály 11 : 1.

Druhé utkání proti 11. ZŠ Plzeň se nám dařilo zejména v útoku. Soupeřky hrozily zejména z prostoru spojek, nicméně nám se dařilo je ubránit, a co jsme neubránili, pochytala Nela Pivoňková. Vyhráli jsme 13 : 6.

Třetí utkání proti ZŠ Jižní předměstí Rokycany bylo předčasným finále. Nám se dařilo eliminovat nejlepší střelkyni soupeřek, nicméně v útoku nám to tam nepadalo tak, jak bychom si přáli. Nakonec zejména zásluhou všech tří spojek (Delskové, Čardové a Kampfové) jsme vyhráli o jediný gól 10 : 9.

Ve čtvrtém utkání proti Nezvěsticím jsme podali asi náš nejlepší výkon v obraně, a tak jsme kvalitnímu soupeři (v jehož týmu bylo několik národních házenkářek) nakonec nadělili 13 : 2.

Poslední utkání proti Plzenci už bylo víceméně jasné, že my budeme tím postupujícím do republikového finále. Takže jsme v obraně trochu polevili. Naštěstí v útoku se nám střelecky dařilo, a tak jsme vyhráli 14 : 9.

Celkově:

Holky podaly houževnatý výkon a v malém počtu (pouze jedna hráčka na střídání) ze sebe vydaly maximum. Zaslouží velkou pochvalu nejen za předvedený výkon, ale i za celkové vítězství.

V brance spolehlivě celou dobu chytala Nela Pivoňková. Na spojkách se dařilo Elišce Čardové (celkem 19 branek), Naty Dleskové (9 branek) i Símě Kampfové (14 branek). Výborný turnaj odehrála Kačka Rybová (9 branek). Krásně se do hry zapojila také Laura Mancellari (5 branek). První den po nemoci přišla a dobře se role pivota zhostila Adéla Markupová. Na křídle tři pěkné branky dala Ema Mildorfová.