Poslední jízda základní části doma!! DHC PLZEŇ X HC DAC Dunajská Streda (21.4.2023)

| Přečteno 160x

V sobotu 22.4.2023 přesně v 18:00 odstartuje v hale 31.Zš poslední kolo základní části MOL Ligy, ve kterém plzeňské hráčky vyzvou Dunajskou Stredu. Ta poslední výhrou se Stupavou potvrdila první příčku v tabulce a stala se vítězem česko-slovenské soutěže.

 

Dunajská Streda nastoupila do tohoto soutěžního ročníku ve velké parádě, když v na podzim ztratila pouhé čtyři body po prohrách o jediný gól se svými slovenskými rivalkami ze Šaly 25:26 a Michalovců 20:19. Na jaře naše sobotní soupeřky zaváhaly pouze jednou, a to hned v úvodu v Olomouci, kde prohrály 29:23. Plzeňanky podaly při novoročním výjezdu na palubovku Dunajské Stredy sympatický výkon 32:26 a mají doma na co navazovat.

Plzeň bude hrát doma o všechno. Šance na play-off je sice malá, ale stále žije a jedním z předpokladů pro postup je prohra Olomouce ve Stupavě. Tím nejdůležitějším je ale výhra o kterou budou muset holky bojovat do poslední sekundy. Vítězství je pro DHC velmi důležité i za předpokladu sestupu do play-out, ve kterém hrají svou roli i body ze základní části. Pro fanouška z toho plyne jediné – body musí zůstat doma a hlasy z tribuny budou tím rozhodujícím faktorem, tak přijďte!

Co před utkáním sdělil trenér Richard Řezáč?
„Dunajská Streda je pro nás dost tvrdý oříšek. Přesto do zápasu jdeme s tím, že chceme urvat vítězství a čekat, jak dopadne duel ve Stupavě. Je to spíš mimo realitu, aby Olomouc zaváhala, ale v ženském sportu se může stát cokoliv. Jsme schopni hrát dynamickou házenou, a to by měl být klíč k úspěchu.“

Tak v sobotu 22.4., 18:00 na značkách!!!