2. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 28:28 TJ Slavoj Tachov (16.4.2023)

| Přečteno 159x

V neděli v odpoledních hodinách nastoupilo BÉČKO mladšího dorostu k poslednímu domácímu utkání této sezóny proti Tachovu.
Zápas začal v poměrně svižném tempu a celý první poločas se táhl ve vyrovnaném stavu. Od začátku jsme špatně bránili a nebyli jsme schopni správně a včas přebírat pivota. Po změně obranného systému se nám obrana o poznání zlepšila, ale Tachov hrál chytře. Vzhledem k počtu hráček, které měl byl schopný hrát v útočné fázi velmi dlouhou dobu. Naše obrana byla sice o poznání lepší, ale bohužel se nám nedařilo koncentrovat na dlouhou tachovskou hru v útočné fázi. Stav po prvním poločase byl 15:13 v náš prospěch.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s dobrou obrannou činností, ale opět nám dělalo velký problém se plně koncentrovat na dlouhou útočnou hru Tachova. Na straně Tachova byla i troška štěstí při koncovce. Přišlo mi, že co hodili na branku, to tam spadlo. Bohužel, naše gólmanky nás moc nepodržely. Opět nás po celý zápas trápilo strašné množství technických chyb, se kterýma prostě nejde hrát. K tomu se přidala špatná koncovka všech hráček a zápasový výsledek byl 28:28.
Hodnocení trenéra Martina Cvikla:
„Zápas opět nemůžu hodnotit kladně. Pochvalu si holky zaslouží asi jen za obranu, která po změně systému na 0-6 byla slušná a od toho se můžeme odrazit. Bohužel holky nebyly schopny udržet koncentraci po celou dlouhou dobu tachovských útoků, a proto jsme po minutě až dvou co jsme bránili dostávali laciné góly, které nás strašně srážely. Je potřeba se lépe koncentrovat v obranné fázi. Opět jsme udělali straně velké množství technických chyb, se kterým se potýkáme už pár zápasů. Do toho se nám přidala ještě velmi špatná koncovka od všech hráček a z toho vzešel výsledek, který se mi moc nelíbí. Nakonec můžeme být ještě rádi alespoň za bod.“
Holkám teď zbývají ještě dvě utkání, která obě odehrají venku. To první v neděli 23.4.2023 v Ústí, a to druhé také v neděli 7.5.2023 v Praze na Vršovicích.
Všechny fotky z utkání zde.

Hrály:

Hanzlíková 3/2, Budková K. 5, Košková 3, Loskotová 2, Burjasová 1, Šollarová 2, Dostalová 4/3, Červená 2, Budková A., Vaníková 4, Šantorová 2

Chytaly: Nikodemová, Kaucká