Ze Zlína stále s kapkou naděje! Handball club Zlín 28:31 DHC PLZEŇ (16.4.2023)

| Přečteno 89x

Po repre pauze vyrazil tým žen k náročnému a důležitému utkání do Zlína.

Plzeňanky si hned v úvodu vzaly utkání do svých rukou, když si vybudovaly dvoubrankové vedení 2:4, které také dlouho držely. Obrat nastal v patnácté minutě, kdy šla Plzeň do oslabení. Soupeři se podařilo srovnat a následně otočit, i když po skončení trestu byl stav vyrovnaný 8:8. Do půl minuty ale přišlo další vyloučení, které už mělo za následek obrat výsledku a ztrátu čtyř branek 8:12. S koncem poločasu však DHC dokázalo snížit a ztrácelo už pouze dvě branky 15:13.

Nástup do druhé půle byl pro oba týmy poměrně pomalý a rozhodovaly výkony obran. Plzeňské hráčky začaly postupně ukrajovat ze zlínského vedení, až nakonec obrátily skóre na 19:22. Veškeré snahy domácích o zvrat byly odvráceny skvělou obranou Plzně a do posledních deseti minut šly týmy za stavu 23:27. Plzeňanky ukázaly, že mají ještě mnoho sil a navýšily na 24:30, a pak už stačilo si výsledek jen pohlídat. To svěřenkyně trenéra Richarda Řezáče zvládly a zvítězily venku 28:31.

A jak trenér utkání hodnotil?
„Povedlo se nám zápas zvládnout a získat dva body. Náš předpoklad zlepšené a agresivní zlínské házené se ukázal jako pravdivý. Zlín bojoval o každý míč a my jsme se sráželi s neproměňováním šancí, ale dokázali jsme udržet hlavy v disciplíně a koncentrovanosti, takže jsme ve druhém poločase dokázali zápas otočit. Velice nám pomohla úspěšnost střelby juniorských reprezentantek a zkušenosti hráček, od kterých jsme to očekávali. Tým se vzájemně doplňuje a ukázal velkou vnitřní sílu. V prvním poločase nás v utkání udržela Adriana Šindelářová, která předvedla několik bravůrních zákroků a dodala týmu jistotu. Takových hráček s i vážíme, protože se nebojí vzít na sebe odpovědnost. Věkem juniorky dnes excelovaly!“

Pokud v kabině stále vládne naděje na play-off, prvním krokem bude zvládnout utkání v sobotu 22.4.2023 od 18:00 doma proti Dunajské Stredě, která si v posledním utkání doma se Stupavou pojistila první místo v MOL Lize. Jedná se o poslední utkání základní části soutěže, tak nezůstávejte v sobotu večer doma a přijďte děvčata podpořit k zisku bodů, které budou do dalších bojů velmi důležité.

Hrály:

Kepková 2, Bušauerová 3/1, Schreibmeierová 8, Drozdová, Franzová 3, Panošková 2, Galušková L. 3, Tomanová, Lásková 2, Galušková D., Gärtnerová, Buchnerová, Galušková V. 6/1, Toušová

Chytaly: Řezáčová, Šindelářová