Starší dorostenky: Jiskra Třeboň 26:27 DHC PLZEŇ (15.4.2023)

| Přečteno 161x

V sobotu se starší dorostenky vydaly na cestu do daleké Třeboně k velmi náročnému utkání, které na svou stranu strhly až v poslední půl minutě a zvítězily o jedinou branku 26:27.

Od samého začátku vše nasvědčovalo tomu, že se bude hrát velmi vyrovnané utkání. V desáté minutě si Plzeňanky vybudovaly příjemné tříbrankové vedení 5:8, které hlavně díky Viky Bezdičkové držely až do dvacáté první minuty 9:13. Skoro deset minut se Plzni nepovedlo dát branku, což soupeři dovolilo srovnat a následně otočit skóre ve svůj prospěch 13:14. V posledních vteřinách ještě korigovala Mája Polanková na 14:14.

D druhé půle vstoupil lépe soupeř, který si dokázal vybudovat vedení o dvě branky 20:18. Plzeň odmítala jet domů bez bodů a opět několika brankami otočila stav zpět na svou stranu 21:24, těsně po startu poslední desetiminutovky. To ale opět přišel výpadek a ve dvacáté páté minutě bylo srovnáno na 25:25, o tři minuty později už Plzeňanky padaly 26:25. Až půl minuty před koncem srovnávala Laura Vopatová, soupeř na druhé straně nezkušeně rychle vystřelil z dálky a šlo se do útoku. V poslední vteřině to na sebe vzala opět Mája Polanková a na plzeňské lavičce vypukla obrovská radost z vítězství 26:27.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Utkání bylo od začátku až do konce vyrovnané. Věřil jsem, že v tomto utkání můžeme uspět za předpokladu, že se budeme držet stanovené taktiky, budeme dobře pracovat v obraně a proměňovat brankové příležitosti. To vše se nám povedlo. V brance výborně zachytala Ája Šindelářová, která nás podržela ve slabších obranných okamžicích, holkám se dařilo přehrávat soupeřovu obranu a hlavně proměňovat vytvořené brankové příležitosti. Střelecky se utkání vydařilo triu Máje Polankové, Viky Bezdičkové a  Báře Stulíkové, v obraně podala nadstandartní výkon Bára Loskotová, která dokázala osobní obranou ubránit  a přibrzdit ve střeleckých hodech Simonu Schreibmeierovou – soupeřovu nejlepší střelkyni. I ostatní holky nezůstaly svým výkonem pozadu. Každá z nich dala týmu to, co nejvíce ovládá a celkově podaly koncentrovaný výborný kolektivní výkon hlavně v obranné hře. Výsledkem  pro nás bylo šťastné a zaslouženě vydřené vítězství, které jsme na svoji stranu strhli 3 vteřiny před koncem utkání. Celý tým musím pochválit za odvedenou práci, bojovnost a nasazení během celého zápasu a za velkou vůli po úspěchu.“

Již tuto sobotu 22.4.2023 čeká holky od 15:00 domácí utkání proti Písku, který sídlí pouze o jedinou příčku nad Plzní. Od 13:00 můžete proti stejnému soupeři přijít podpořit mladší dorost, od 18:00 pak k poslednímu utkání základní části MOL Ligy nastoupí naše ženy proti Dunajské Stredě.

Hrály:

Košková, Stulíková 8, Bezdičková 8, Loskotová 1, Krejbichová, Burjasová, Vopatová 1, Růžková, Palečková, Polanková 9/4, Benešová, Vaníková
Chytaly: Nyklesová, Šindelářová