Plzeňská liga mladších žaček (Tachov 16. 4. 2023)

| Přečteno 188x

Hned po velikonočním úspěšném Prague Handball Cupu nastoupila obě družstva mladších žaček k dalšímu turnaji Plzeňské ligy, který hostil Tachov.

Áčko

Jen velmi matný odlesk bronzových medailistek z Pragáče připomínalo dnes družstvo áčka. Pomalá hra v útoku, k níž se někdy přidávala na naše poměry velmi nedůrazná obrana, byla příznakem všech dnešních zápasů.

A bylo úplně jedno, jestli proti nám stál Tachov (19:4), Kynžvart (18:16) nebo Rokycany (26:14). Snad jen zápas proti Kynžvartu snesl o trochu přísnější měřítko a holky musely zapnout o něco víc, aby ubojovaly výhru.

Celkové hodnocení je tak tentokrát stručné: Umíme to líp. O hodně líp.

Hrály: Bergerová 2 střely / 2 branky, Čardová 24/19, Dlesková 12/10, Egermajerová 12/10, Haberová 2/1, Kampfová 10/6, Krejčí 9/8, Kurešová 12/6, Pivoňková 1/0, Rybová 2/0, Sýkorová 3/0

Chytaly: Haberová, Pivoňková

 

Béčko

Holky, ač tentokrát nebyly v úplně optimální sestavě, odehrály výborný zápas zejména proti Slavii Plzeň, nad kterou dokonce na začátku vedly. Postupně se sice i vinou našich technických chyb projevila přeci jen větší zkušenost soupeře, ale po prohře 8:14 určitě holky nemusely odcházet se svěšenými hlavami.

Technické chyby a malá snaha jít na branku pak i přes dobrou obranu a zákroky brankářek vedly k prohře s Tachovem, s nímž jsme letos rozhodně odehráli již lepší zápasy (3:11).

V posledním zápasu proti Kynžvartu pak byla kvalita soupeře jasně vyšší a všechny naše chyby nemilosrdně trestány z rychlých útoků (5:20).

Celkově šel výkon po prvním pěkném zápasu se Slavií dolů a zejména v útočné fázi už holky rozhodně odehrály lepší turnaje. Z jednotlivců je potřeba určitě pochválit všechny 3 brankářky. Nejlepší letošní turnaj rozhodně odehrály Amálka a Barča, u níž byla konečně vidět snaha jít na branku. Se střídavými úspěchy hrála i Zuzka. Největším problémem pak byly rozhodně technické chyby (celkem 54 za 3 zápasy) a malá snaha ohrozit branku, z čehož pramenily přihrávky do rukou soupeřů.

Hrály: Boušová 3 střely / 1 branka, Duchková 2/0, Kéharová 4/3, Mildorfová 3/0, Přerostová 10/6, Rampová 5/1, Randová 7/3, Roubová 5/1, Rubašová 1/0, Schöberlová, Smutná 1/0, Valentová 6/1

Chytaly: Boušová, Duchková, Randová