Žákovská liga starších žaček (Písek 15. 4. 2023)

| Přečteno 212x

První zápas proti Jindřichově Hradci se nám dařilo pouze první pět minut. Pak převzaly otěže hradecké hráčky. My jsme se přestali trefovat a bohužel jsme také mizerně bránili. Nechali jsme se uspat pomalejším tempem soupeřek. Ty si postupně vybojovaly třígólový náskok a my jsme se na rozdíl jediného gólu dokázali přiblížit až gólem v poslední minutě. Náš výkon byl bez chuti a bez bojovnosti. Prohráli jsme 15 : 16.

Druhý zápas proti Havlíčkovu Brodu jsme se zpočátku příliš nezlepšili. Navíc ani brankářkám se nedařilo (v prvním poločase neměly ani zákrok). Ve druhé půli už jsme podali o něco lepší výkon a nakonec vstřelili i svou další třicítku v soutěži. Vyhráli jsme 31 : 16.

Třetí utkání proti Bohumínu jsme bohužel opět nehráli příliš pěknou házenou. V poločase svítilo na ukazateli nepřesvědčivých 10 : 8 pro nás. Až druhá půli přinesla trochu lepší výkon a ze stavu 14 : 10 jsme odskočili až na konečných 26 : 10.

Nejlepší výkon jsme si schovali do posledního utkání s Pískem. Po celé utkání výborně chytala Róza. Také hráčky v poli makaly a lavička povzbuzovala. Do zápasu už bohužel nezasáhla zraněná Sára. I tak jsme vedli po celou první půli a až v těsném závěru Písek dorovnal na 8 : 8. Ve druhé půli se zranila ještě Adla. I tak se ale zbývající hráčky praly o skvělý výsledek. Utkání mělo výbornou atmosféru a překvapivě více byli slyšet naši fanoušci. Ve druhé půli vedl převážně Písek, ale my jsme stále bojovali (13. minuta 13 : 13). Nakonec to ale nestačilo, a tak se písecké hráčky mohly radovat z vítězství 16 : 14.

Celkově:

Převažuje zklamání. Za celý den jsme odehráli pouze jedno výborné utkání (proti Písku). Ve dvou zápasech (s Havlíčkovým Brodem a Bohumínem) byly naše výkony více než průměrné. Naprostý propadák byl z naší strany zápas s Jindřichovým Hradcem. Obdobný výpadek už jsme bohužel měli na prvním turnaji proti Kynžvartu. Tyto dvě prohry nás zcela jistě budou stát lepší umístění v celé soutěži.

Hrály:

Budková A. 8, Budková K. 19, Dostalová 11, Hanzlíková 20, Lontscharová, Poskočilová 2, Rittichová 7, Růžičková 1, Samcová 6, Sedláčková A. 4, Sedláčková M., Smrtová 1, Svatoňová 3, Červená 4

Chytaly:

Nikodemová, Poskočilová, Sýkorová, Červená