Pragáč z pohledu dorostenek! (7.-9.4.2023)

| Přečteno 119x

Na třicátý ročník Prague Handball Cupu vyrazily i dorostenky, které se probojovaly až do čtvrtfinále, kde nakonec smolně prohrály.

V pátek jsme zvládli zvítězit všechna tři utkání, která nás čekala (Handball Wölfe Wien 22:11, Westlandia II 23:7, Freja HK 22:11). Ve všech utkáních jsme mohli prostřídat všechny hráčky na poměrně vyrovnaný hrací čas. Obě brankářky tým podrželi, všechny holky hrály opravdu skvěle a šly do každého utkání s obrovským nasazením.

V sobotu nás čekalo nakonec pouze jedno utkání, protože s Němkami jsme vyhráli kontumačně. Utkání s Pardubicemi jsme pak odehráli ve vzniklém volném čase a bez problémů zvítězili 19:9. Zbytek dne měly holky k regeneraci.

V neděli nás po postupu z prvního místa ve skupině čekaly dva německé týmy. První zápas s HC Rödertal byl už trochu vyrovnanější, ale přesto jsme ho zvládli na jedničku a vyhráli 19:9. Druhý soupeř z TV Emsdetten byl už poměrně slabší, takže jsme ve velké míře nechali hrát hráčky u kterých jsme čekali, že si v další fázi turnaje už tolik nezahrají a zvítězili 26:9.
Vzhledem k těmto dvěma vítězstvím jsme postupovali do čtvrtfinále, kde jsme narazili na norský Stavanger a utkání mělo už pěknou házenkářskou úroveň. V zápase jsme s v podstatě pořád drželi vedení, dostali jsme se až k náskoku čtyř branek, holky plnily pokyny a bojovaly, ale bohužel naším nedostatkem byla špatná obrana pravého křídla, které nám nastřílelo sedm branek, což dovedlo bohužel zápas po závěrečné sedmičce do remízy. Následovaly shot-outy, první kolo po pěti hráčkách jsme bohužel dva trháky ne úplně dobře hodili a jeden neproměnili, na druhé straně ale Áďa Chvátalová dva výborně chytila a třetí donutila hráčku přestřelit, takže byl stav 2:2 a šlo se do pokračování, kde už se šlo po jedné hráčce a šlo se takzvaně na náhlou smrt. První shot jsme proměnili, pak opět dostali, při druhém shotu nám byly odpískány kroky a i přes námitky a videozáznam jsme s rozhodnutím rozhodčího nic neudělali a ve čtvrtfinále skončili. Přes to všechno ale všem holkám a trenérům patří velké poděkování, za to že jsme turnaj zvládli. Troufám si říct, že jsme rozhodně neudělali ostudu a i když nás všechny mrzí, že jsme se nedostali dále, bereme si z toho nové zkušenosti a odehrání velmi kvalitního utkání.

Hrály:

Stulíková, Bezdičková, Loskotová, Bujasová, Vopatová, Růžková, Palečková, Polanková, Baumruková, Růžičková, Vaicová, Nyklesová, Vaníková, Šantorová
Chytala: Chvátalová