Družstvo mladších žaček DHC II. sbíralo zkušenosti na Prague Handball Cupu (7. – 10. 4. 2023)

| Přečteno 229x

Po celý velikonoční víkend jezdilo družstvo mladších žaček hrající pod hlavičkou DHC Plzeň II. na nejlépe obsazený turnaj v České republice.

Holky se utkaly s českými týmy DHK Pardubice, TJ Astra Praha, DHK Zora Olomouc I. a slovenským týmem ŠKH Dubnica nad Váhom, týmem Visse IF z Norska a IK Sävehof II ze Švédska.

Děvčata se zkusila poprat o co nejlepší výsledek, i když věděla, že to bude velmi těžké. Což se nakonec i vyplnilo.  V naší sestavě bylo několik nováčků.

V pátek v prvním utkání byla na holkách patrná velká nervozita a nesehranost, která se projevila v utkání proti týmu TJ Astra Praha. Soupeř byl druhý nejsilnější v naší skupině. V prvním poločase jsme do 12. minuty drželi se soupeřem krok. Pak se začala projevoval větší kvalita soupeře. Poločasový výsledek byl příznivější pro soupeře 7:3 a utkání skončilo prohrou 15:6. V zápase nás trápily technické chyby, nedůsledná obrana a neproměňování šancí.

Góly: Markupová Adéla 2, Mojsza Anasztázia 2, Potokii Sofia 1, Roubová Eliška 1. Chytala Randová Zuzana.

 

V druhém pátečním utkání jsme narazili DHK Zora Olomouc I. Toto utkání bylo naše nejhorší vystoupení na turnaji, i když to na začátku utkání tak nevypadalo. Po první minutě jsme vedli 2:0. Ale to bylo na delší dobu vše, kdy se nám podařilo skórovat. Nedařilo se nám vůbec nic. V obraně jsme nepracovali tak, jak jsme si řekli. V útoku vázla spolupráce, vytvořili jsme si jen málo šancí na skórování. Počet technických chyb nás limitoval v možnosti uhrát lepší výsledek a konečné skóre se zastavilo na 9:19 pro soupeře. V utkání se objevily i minižačky Duchková Kateřina, Michalidesová Nella, Dobiášová Sofie. Kačka i Sofie si vyzkoušely, jaké je to být v bráně proti starším protihráčkám. Obě se toho zhostily na výbornou.

Góly: Mojsza Anasztázia 2, Potokii Sofia 1, Přerostová Amélie 1, Rampová Nicol 1, Randová Zuzana 5.

 

V sobotu nás čekala větší porce utkání. Hned v prvním zápase jsme narazili na slovenského soupeře ŠKH Dubnica nad Váhom, který měl po pátečních zápasech 0 bodů stejně jako my. Na začátku zápasu jsme proměnili 2 sedmičky, ale další branky přicházely pomalu. V tomto zápase jsme se vyvarovali vyloučení. Zlepšili jsme obranu. Hráčky spolu začaly více spolupracovat a zlepšila se jejich týmová chemie. Bohužel opět horší koncovka vedla k naší prohře 7:12.

Góly: Markupová Adéla 2, Mojsza Anasztázia 1, Potokii Sofia 2, Rampová Nicol 1, Roubová Eliška 1.

 

Dalším soupeřem byl tým Visse IF z Norska. Znovu nás posílily minky Duchková Kateřina, Michalidesová Nella. Kačka parádně zachytala v bráně.  Zápas se hrál v solidním tempu a byl po celou dobu vyrovnaný. V obraně jsme se neustále posouvaly k větší kvalitě, tam jsme mohly být spokojené. Dvě vyloučení nás bohužel stály lepší výsledek, prohra 5:8 neodpovídala průběhu zápasu. Řekl bych, že bylo v našich silách toho soupeře porazit. Poděkování zaslouží i trenérka Rittiška, která byla velice platná na naší lavičce.

Góly: Potokii Sofia 2, Rampová Nicol 1, Roubová Eliška 1, Michalidesová Nella 1.

 

Na předchozí dobrý výkon jsme v dalším zápase s DHK Pardubice tolik nenavázali. Dvě soupeřovy hráčky nám dělaly svojí hrou největší problémy. Špatně jsme je bránili a v zápase jsme po celou dobu hráli druhé housle. Zápas skončil v režii pardubického týmu 16:10.

Góly: Markupová Adéla 3, Mojsza Anasztázia 1, Potokii Sofia 1, Randová Zuzana 4, Michalidesová Nella 1.

 

V posledním sobotním zápase nás čekal soupeř ze Švédska. Tento zápas můžeme hodnotit jako nejdramatičtější ze všech našich utkání na celém turnaji. Bohužel začátek zápasu zastihl děvčata nesoustředěné a po špatné obraně jsme po 6 minutách prohrávali 0:5. Potom jsme dvěma brankami snížili na 2:5. Což bylo na dlouhou dobu od nás vše. Potom na skoro deset minut dával branky pouze soupeř a na výsledkové tabuli se ve 23 minutě objevilo skóre 3:9. Od této minuty existoval pouze jeden tým a to jsme byli my. Během posledních 7 min jsme snížili na 8:9 a jen naší chybou jsme závěrečný tlak nezakončili gólem. Hráčky dostaly pochvalu za to, že zápas nevzdaly a heroickým závěrem zápas zdramatizovaly. Bohužel to na body nestačilo a prohra 8:9 nás bude ještě dlouho mrzet.

Góly: Markupová Adéla 1, Mojsza Anasztázia 1, Potokii Sofia 1, Přerostová Amélie 1, Rampová Nicol 2, Roubová Eliška 1, Duchková Kateřina 1.

 

Nedělní zápas v PLAYOFF B se soupeřem TJ Sokol Vršovice se nám nepovedl. Všeobecně se nám první ranní zápasy moc nedaří, a to se potvrdilo. Opět jsme zaspali začátek zápasu a nebyli jsme schopni, díky mnoha technickým chybám a nepřesnostem, dát branku.  Až v 22. minutě se nám to podařilo a snížili jsme na 1:7. V tomto utkání se nám nevedlo nic. Bohužel tomu odpovídá i konečný výsledek 2:10.

Góly: Markupová Adéla 1, Potokii Sofia 1.

 

Celý turnaj je pro holky velkou zkušeností. Zahrály si proti soupeřkám z celé Evropy. Zápas od zápasu se zlepšovaly, bylo na nich vidět, jak více v obraně spolupracují, jak se snaží jedna druhé pomoc. Naopak velká porce práce nás čeká na vylepšení útočné fáze. Zde se musíme vyvarovat mnoha technických chyb, které nás stojí hodně sil. Dále je nutné vylepšení souhry před soupeřovou brankou, lepší uvolnění 1:1 a využití volných prostorů při zakončení.

Největší pochvalu si zaslouží Zuzka, která nás v brance hodně podržela, a přestože měla menší porci minut ve hře, tak dala i dost branek.

Hrály: Kéharová Bára 4 střel/0 branky, Markupová Adéla 14/9, Mojsza Anasztázia 18/8, Potokii Sofia 12/7, Přerostová Amélie 6/2, Rampová Nicol 13/5, Randová Zuzana 12/9, Roubová Eliška 7/4, Schöberlová Dominika 3/0, Smutná Antonie 4/0, Valentová Veronika 5/0, Duchková Kateřina 2/1, Michalidesová Nella 4/2, Dobiášová Sofie 0/0

 

Velké DĚKUJI patří našim rodičům za podporu při dopravě i za fandění, kterým nás neúnavně podporovali po celou dobu turnaje.