Berušky poprvé na Pragáči a hned úspěšně!! (7. – 9.4.2023)

| Přečteno 176x

Velikonoční víkend v házenkářském světě znamená jediné – Prague Handball Cup, kterého se letos poprvé zúčastnily i Berušky, a to hned se dvěma družstvy.

DHC PLZEŇ A

Za Áčko nastoupila i přes značnou marodku dvanáctka zkušenějších hráček, které přijely bojovat o co nejlepší výsledek. V základní skupině na ně čekalo hned šest těžkých soupeřů z Frankfurtu, Písku A, Bohumína, Hájů, Pardubic a z rumunského Ghimbav.

K prvnímu utkání proti Němkám jsme nastoupili hned v pátečních brzkých ranních hodinách. Na holkách bylo vidět, že jim dlouho trvalo přepnout hlavy do turnajového modu a podaly poměrně nepřesvědčivý výkon. I přes to si ale utkání pohlídaly a zvítězily 11:10.

Hned při druhém utkání jsme si odbyli další a poslední cizinky, které nás v základní skupině čekaly – CS Sporting Ghimbav z Rumunska. Do utkání jsme nastoupili s respektem a plně koncentrovaní. Skvělou obranou podrženou vysokou aktivitou v útoku jsme sopeře drželi celý zápas za sebou a drželi si až čtyřbrankový náskok. Utkání jsme nakonec vyhráli 12:10.

Předposlední páteční zápas jsme odehráli proti tradičnímu mladšímu soupeři z Písku. Holky zvládly roli jasného favorita a od samého začátku budovaly vysoký náskok, díky kterému mohli na hřišti dostat větší časový přísun mladší a méně zkušené hráčky. I ty zvládaly utkání s přehledem a zvítězili jsme 25:4.

Pátek jsme uzavřeli až pozdě večer utkáním proti Bohumínu. I zde bylo utkání poměrně jasné. Od začátku jsme tlačili a soupeři prakticky nedali příležitost si zahrát. Vítězství 19:2 už pak byla jen krásná tečka za povedeným dnem.

V sobotu nás čekaly pouze dvě utkání. V tom prvním jsme se utkali s rivalkami z Hájů. Zpočátku se hrálo velmi vyrovnaně, ale větší odhodlání jsme předvedli jednoznačně my a rychle si vybudovali náskok čtyř branek. Utkání bylo hlavně o obranách a výkonech brankářek. V obou disciplínách jsme měli navrch a zvítězili 7:5.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti Pardubicím. Pardubice hrály na jednu hráčku, kterou jsme poměrně jednoduše eliminovali, bez větších problémů zvítězili 18:7 a pojistili si postup z prvního místa ve skupině.

V neděli jsme nastoupili do čtvrtfinálového utkání proti Kobylisům. Do utkání jsme nastoupili odhodlaně a věděli, že si musíme pohlídat skvěle hrající střední spojku soupeře. To se nám dařilo a rychle jsme si vybudovali tříbrankové vedení. Do poločasu už byl stav ale srovnaný. Dlouhou část druhé půle jsme na Kobylky ztráceli ale holky táhla neskutečná vůle po vítězství, díky které dokázali otočit a dotáhnout utkání k vítězství 12:11, které pro nás znamenalo postup do semifinále a jistou účast v pondělní části turnaje.

Do semifinále jsme nastoupili proti Slavii Praha odhodlaně. Soupeře známe z mnoha turnajů a byli jsme na jeho hru připraveni. Bohužel jsme ale selhali v koncovce a nehráli jsme kolektivní házenou. Slavia tak vyhrála zaslouženě 8:3 a nás čekal v pondělí zápas o třetí místo.

Souboj o třetí místo jsme odehráli s německým HSV Grimmen. Až do dvacáté čtvrté minuty hrály holky krásnou házenou, i když na soupeře ztrácely vždy jednu až dvě branky. Bohužel jsme tropili spoustu chyb, nevážili si vytvořených šancí a utkání nezvládli hlavama. Soupeře prakticky dotlačila k vítězsví jediná hráčka, která nám dala osm branek a my prohráli 11:7. Pro holky to bylo první takto emočně vypjaté utkání po extrémně náročném víkendu a z nakonec čtvrtého místa, i přes prvotní slzy, převládla radost.

Celkově jsme z turnaje odjeli nadmíru spokojeni. Holky dokázaly předčit všechna očekávání, která jsme od nich měli a ukázaly, že se tvrdá práce na trénincích vyplácí. Turnaj samozřejmě odhalil i chyby, na kterých je třeba pracovat, ale také to, jak skvělý tým holky jsou a jak daleko to s vůlí a týmovým duchem mohou dotáhnout. Velkou radost máme z toho, že si na turnaji všechny hráčky vstřelily nejednu branku.

Hrály:

Bergerová, Brůhová, Dobiášová, Duchková, Chovanová, Mašková, Michalidesová, Urbanczyková, Zajíčková, Zapletalová, Zelená, Zikmundovská

 

DHC PLZEŇ B

Kvůli velké marodce většina Berušek nastupovala za DHC A a za Béčko tak bojovala většina šikovných Sluníček se čtyřmi Beruškami. Tento tým jel především na zkušenou a hlavně se sehrát. V základní skupině narazily holky taky na dva cizí celky – Němky z HSV Grimmen a Slovenky z Topolčan. Dále pak na Slavii Praha, Písek B, Kynžvart a Velké Meziříčí.

První zkouška byla pro holky hned jedna z těch hodně náročných, když narazily na Slavii Praha. V tomto zápase jsme se spíše rozkoukávali a holky se seznamovaly s pravidly. Příliš jsme se nedostávali do zakončení, ale přesto se nám podařilo dát gól.

Do druhého utkání nastoupily proti německému HSV Grimmen. Zde jsme selhávali v návratu do obrany, ale na postavenou obranu se nám dařilo soupeře odbránit a měli jsme vysoký počet přerušení. Dali jsme o gól více než v předchozím utkání.

Třetí a poslední páteční utkání odehrály proti ŠKP Topolčany. Se Slovenkami jsme dali 3 góli a bylo vidět velké zlepšení v obraně i v útokul. Trochu nás trápilo, stejně jako v celém turnaji, velké množství nepřesných přihrávek.

V sobotu čekaly holky také tři utkání s podstatně snažšími soupeři. To první odehrály proti Písku B, za který nastupovaly stejně staré hráčky, které ale už mají s velkou házenou pár zkušeností. Dlouho jsme hráli vyrovnaný zápas a rozhodlo, že jsme nedokázali umístit střelbu v koncovce.

Další nadějné utkání jsme odehráli proti Kynžvartu, kde nás prakticky porazil jeden hráč. Holky se sice v obraně snažily a pomáhaly si, ale na o tři hlavy většího chlapce bohužel nestačily.

Posledním utkáním základní části pro nás bylo Velké Meziříčí. Na holkách se po celém dni projevila únava, která byla znát na celkovém výkonu. Velké množství nepřesných přihrávek zapříčinilo i nepříznivý výsledek.

Z posledního místa ve skupině se holky dostali ještě do play-off B, kde se hrálo na „náhlou smrt“. Zde jsme narazili na Porubu se kterou holky odehrály herně nejvyrovnanější utkání. Před vyrovnaným výsledkem nás ale zastavila opět nepřesná střelba a přihrávky a z turnaje jsme vypadli.

Holky mají pochvalu, že se nebály větších soupeřů a podal krásné výkony v každém utkání. Zlepšovaly se zápas od zápasu a z turnaje odváží hlavně mnoho zkušeností a hlavně zážitků. Navštívili jsme velké prolejzačky, turnajové centrum na Harfě a zafandili starším žačkám.

Hrály:

Čelustková, Čolaková, Fryčková, Indráková, Klaudová, Machová, Pavízová, Schejbalová, Troníčková, Vildmanová, Vrbová