Prague Handball Cup (7. – 10. 4. 2023)- bronz pro starší žačky!

| Přečteno 280x

Velikonoční svátky přinesly mladým házenkářům a házenkářkám z celého světa již po třicáté velkou nálož házenkářských utkání v podobě Prague Handball Cupu.

DHC Plzeň mělo na turnaji šest týmů. A nechyběly ani starší žačky.

První utkání jsme hráli proti jednomu z nejlepších švédských týmů – Lödde Vikings I. Až do desáté minuty se hrálo vyrovnaně, pak jsme přidali plyn a soupeřky se přestaly trefovat. Odskočili jsme na 10 : 3 a utkání dovedli až do vítězného konce 22 : 6.

Druhý zápas nás čekala Dunajská Streda. S tímto soupeřem už jsme letos dvakrát prohráli – jednou ve Stupavě a podruhé v Písku. Bohužel i třetí zápas měl podobný průběh – střelecky se nám příliš nedařilo. Naše hra se rozdrobila do řady individuálních akcí. Prohrávali jsme od samého začátku. Soupeřky byly rychlejší a důraznější a nám trvalo až do stavu 4 : 10, než jsme dokázali přepnout na vyšší tempo. Ve druhé půli už soupeřky byly pomalejší a my jsme dokázali postupně dotahovat. Na obrat v utkání to ale nestačilo – prohráli jsme 14 : 15.

Do posledního zápasu s Chebem jsme vlétli jako uragán a brzy vedli. V pohodovém tempu a s rovnoměrným vytížením všech hráček jsme dokráčeli k suverénnímu vítězství 25 : 7.

První sobotní utkání bylo zajímavou zkušeností s mezinárodní házenou. Čekal nás rumunskký tým CS Hercules. My jsme měli opět výborný vstup do utkání a už do poločasu jsme si vypracovali devítigólový náskok 16 : 7. I ve druhé půli jsme byli mírně lepším týmem, a přestože rozhodčí hodně vylučovali na obou stranách, my jsme se nenechali dostat z tempa a vyhráli jsme 28 : 17.

Našim druhým a posledním sobotním soupeřem byla Kuřim. Nám se opět dařilo dávat převážně branky z rychlých útoků. Vyhráli jsme 26 : 4. Postoupili jsme do nedělní tříčlenné skupiny.

V prvním utkání nás čekalo Ústí nad Labem. Soupeřky byly nesmírně houževnaté a jako vždy hrály rychlou házenou. My jsme získávali míče a podařilo se nám několikrát přečíslit soupeřky nejen z první, ale i ze druhé vlny. Vypracovali jsme si až sedmigólový náskok (10 : 3). Ve druhé půli jsme ho ale prohospodařili a i díky našim dvěma vyloučením a několika ztraceným míčům se soupeřky dotáhly osm minut před koncem na rozdíl jediného gólu (13 : 12). Potom Áža vybojovala sedmu. Lůca ji proměnila. Další dvě branky přidala z křídla výborně hrající Bebe. Pak se opět přidala dvěma brankami výborně hrající Lůca. Utkání jsme zakončili krásným gólem z ruky zabíhající Sáry. Vyhráli jsme 21 : 16.

V druhému utkání postupové skupiny nás čekal druhý tým Lödde Vikings (II). Nám chvilku trvalo, než jsme si soupeřky nakoukali. Pak už jsme dokázali ale včas přistupovat. Soupeřky byly silově výborně vybavené a hrozily nejen po uvolněních, ale i střelbou z dálky. Dokázali také dobře dohrávat do pivota. Nám se podařilo odskočit až ve druhé půli – když Aži třemi góly po sobě vypracovala pro náš tým tříbrankový náskok. Pak se přidaly Róza, Bebe i Adla a už to bylo 16 : 11. Rozdíl skóre už jsme dokázali udržet až do konce a vyhráli jsme 22 : 16.

Díky příznivému losu jsme postoupili rovnou do čtvrtfinále, kde nás čekal Písek. I díky hlasité podpoře našich fanoušků, které ještě posílil tým mladších žaček, jsme odehráli fantastický zápas. Začátek zápasu patřil Budkám – Bebe dala v rychlém sledu dva góly po sobě z trháků a Kačka získala míč. Další míč získala Adla a Aži se z trháku nemýlila. Poločas jsme odehráli fantasticky a vedli jsme 10 : 3. Ve druhé půli jsme trochu polevili v obraně, ale nepřestávali střílet góly. Vyhráli jsme 20 : 12.

Další zápas nás čekala Žilina, pozdější vítěz turnaje. Žilinské hráčky byly od začátku lepším týmem, převyšovali nás na několika postech nejen výškově, ale byly lepší i silově. My jsme byli naivní v obraně a nepřesně jsme zakončovali. Ale bojovali jsme, nedali jsme kůži lacino a několikrát se nám podařilo po pěkných akcích skórovat. Přestože se brankářky snažily tak nakonec více gólů padlo do naší sítě a prohráli jsme 12 : 19.

V pondělním souboji o třetí místo nás čekala Velká nad Veličkou. My jsme s nimi v letošní sezóně jednou prohráli a jednou remizovali. První gól padl do naší sítě. My jsme dokázali rychle odpovědět. Výborně hrála Aži (v zápase celkem 6 gólů), podporovaly ji obě Budky, Adla i Barča. V sedmé minutě jsme šli poprvé do vedení, ale soupeřky se nedaly a statečně dotahovaly. Nám se nikdy nepodařilo odskočit na víc než dvoubrankový rozdíl. Osm minut před koncem Velička vyrovnala na 13 : 13. My jsme ale chtěli medaili a bojovali jsme dál. Z dálky se trefila Lůca, ze sedmičky Bára a z rychlého útoku Adla. Za stavu 16: 15 pro nás přidala zákrok v brance Kutina. Závěr utkání jsme zvládi a ještě vybojovali sedmičku, kterou Bára proměnila. Vyhráli jsme 19 : 17.

A radost z bronzu mohla propuknout naplno! Byla o to větší, že o chvíli předtím vybojovaly bronz také mladší žačky!

Celkově:

Na turnaji bylo v naší kategorii 72 týmů. My jsme se dokázali probojovat do boje o bronz, když jsme v semifinále podlehli pozdějším vítězkám – hráčkám ze Žiliny. Výborně jsme zvládli zejména nedělní nadstavbovou část a pondělní boj o medaile. V těžkých utkáních dostávaly příležitost především hráčky ročník 2008 – všechny zaslouží velkou pochvalu – výborně hrála obě křídla – Bebe i Sára. Obě soupeřkám zatápěly nejen z rychlých útoků, ale i z postupných útoků. Skvělý turnaj odehrála Aži – se 17ti brankami z dálky byla jednoznačně naší největší palebnou silou z dálky. Opět vysoký standard předvedla Adla, která kromě skvělé obrany dokázala vybojovat i šest sedmiček. Největší naší zbraní jsou ale obě střední spojky – Kačka i Bára, které obě vynikaly velkým počtem získaných míčů i vysokou rychlostí, na kterou málokdo stačil a kterou dokázaly přetavit ve velký počet branek. Výborně jim po celý turnaj kryla záda Kutyna. Z hráček 2009 odehrála nejvíce minut Vendy, která na jedničku zvládla roli zadní bránící hráčky a v útoku skvěle pomáhala ostatním z prostoru pivota. Velmi dobře zahrála i Lůca – v důležitých chvílích tým podržela nejen střelbou z dálky, ale i brankami ze sedmimetrových hodů. Výborně hru doplňovala také Róza – k velmi dobré obraně přidala i odvážné průniky v útoku, které zakončovala s vysokým procentem úspěšnosti. Míša, Gábi i Bety přispěly k dobrému výsledku týmu nejen výkony na hřišti, ale i velkým povzbuzováním na lavičce. Julča tentokrát tolik příležitostí nedostala, ale doufáme, že bude zdravotně v pořádku a bude se moc zapojit naplno.

Velkou pochvalu zaslouží celý fanclub, který s námi neúnavně cestoval a zajišťoval fullservice v podobě jídla a pití 🙂 Ale především holky hlasitě povzbuzoval a i díky nim jsme došli až pro bronz!

Hrály:

Budková A. 25, Budková K. 27, Červená 20, Dostalová 34, Hanzlíková 41, Nikodemová 3, Poskočilová 2, Rittichová 20, Růžičková 3, Samcová 11, Sedláčková A. 8, Sedláčková M. 2, Smrtová 1, Svatoňová 18

Chytaly:

Červená, Nikodemová, Poskočilová