Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 30:29 Házená Jindřichův Hradec (2.4.2023)

| Přečteno 144x

Neděle patřila v hale 31.Zš utkáním našich dorostenek. Drama přineslo utkání těch starších, které až do posledních vteřin bojovaly o to nejtěsnější vítězství 30:29.

Úvod utkání vypadal podobně jako utkání mladších dorostenek a po prvních deseti minutách vedli domácí hned 9:4. Vedení si Plzně držela v průběhu celého poločasu. Před koncem dokonce navýšila až na rozdíl osmi branek a ukončila prvních třicet minut za stavu 20:12.

Dvě minuty druhého poločasu stačily Plzeňankám k vybudování desetibrankového náskoku 22:12 a vypadalo to na klidný průběh. Domácím se pak ale přestalo dařit střelecky, přišlo vyloučení a v patnácté minutě byl stav už pouze o čtyři 25:21. Po time-out DHC ještě zkusilo chytit se rozjetého vlaku a navýšilo si zpět své vedení na 27:21, ale soupeř z Jindřichova Hradce nepřestával tlačil a čtyři minuty před koncem snížil náskok domácích až na 28:27. Plzeňská lavička tak byla donucena k dalšímu time-outu, po kterém opět trochu odskočila na 30:27. Poslední minutu a půl už se Plzeň jen bránila a i přes nervy drásající konec udržela vedení na své straně a nakonec brala body za důležitou výhru 30:29.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Od začátku utkání jsme si postupně vytvářeli brankový rozdíl, díky proměňováním vytvořených šancí a hlavně díky výbornému výkonu brankářky Áji Šindelářové. Jsem spokojen s tím, že do konce prvního poločasu jsme si vytvořili slušný náskok 8 branek. Po přestávce jsme ještě zvětšili svůj náskok, až na deset branek a zdálo se, že máme zápas pod kontrolou. Jenže vzhledem k tomu, že holky měly za sebou zápas mladších dorostenek, tak  nám začaly ubývat síly a soupeř toho dokázal využít. Pomalu stahoval brankový rozdíl a jsem moc rád, že v závěru jsme díky taktickému výkonu a s využitím posledních sil dovedli zápas do vítězného konce a po zásluze bereme oba body. Musím pochválit celý tým za bojovnost, nasazení a za zvládnutý závěr zápasu, který přinesl velké drama, ale se šťastným koncem pro nás.“

Nyní je v celé soutěži na programu repre pauza, po které nastoupí starší dorostenky v neděli 16.4.2023 od 16:00 v Třeboni.

Hrály:

Košková 3, Stulíková 4, Bezdičková 6, Loskotovák, Krejbichová, Burjasová 3, Vopatová, Růžková 2, Palečková 1, Polanková 7/1, Baumruková 2, Benešová, Růžičková 1, Pražáková 1

Chytaly: Langerová, Šindelářová