1. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 31:25 Házená Jindřichův Hradec (2.4.2023)

| Přečteno 115x

Neděle patřila v hale 31.Zš utkáním našich dorostenek. První odehrály mladší dorostenky, které porazily soupeře z Jindřichova Hradce o šest branek.

Po vyrovnaném úvodu si až ve dvanácté minutě vybudovali domácí tříbrankové vedení a mírný náskok 8:5, který prolomil ledy a branková propast mezi oběma týmy se začala navyšovat. Dvě minuty před koncem prvního poločasu vedla děvčata z DHC už o osm branek 18:10, což udržela až do samotného závěru 20:12.

Hned v prvních minutách druhé půle Plzeňanky přidaly ke svému vedení jednu branku 22:13 a příjemný rozdíl držely téměř celou úvodní desetiminutovku. Na začátku jedenácté minuty však přišlo vyloučení na straně Plzně a soupeři se podařilo snížit až na 24:19. Hostujícímu Jindřicháči vzrostlo sebevědomí a deset minut před koncem zdramatizoval utkání, když ze sedmimetrového hodu snížil až na 27:23. Plzeň však žádné drama nepřipustila a závěr si pohlídala. Utkání skončilo vítězstvím 31:25.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Od začátku utkání jsme diktovali tempo a hráli klidně, což nám dovolilo dostat se až k devítibrankovému vedení. Holky dodržovaly pokyny, na hřišti se prostřídaly všechny včetně golmanek, které si každá odchytaly svůj poločas. Utkání jsme dohráli do vítězného konce o šest branek v tempu, s nasazením a i s dodržováním pokynů o rychlém přechodu.“

Tento víkend čeká dorostenky tradiční velikonoční mezinárodní turnaj Prague Handball Cup a poté víkendová pauza. K dalšímu ligovému utkání nastoupí až na konci dubna v sobotu 22.4.2023 od 13:00 doma proti Písku.

Hrály:

Košková, Stulíková 3, Bezdičková 3, Loskotová 2, Krejbichová 1, Burjasová 1, Vopatová, Růžková 4, Palečková 1, Polanková 8/3, Baumruková 4, Růžičková 2 Vaicová, Vaníková

Chytaly: Nyklesová, Chvátalová