Úspěšná Regionální kvalifikace házenkářské desetiboje mladších žaček (Praha 2. 4. 2023)

| Přečteno 170x

Velmi těžký úkol čekal na vybraných 14 mladších žaček, které se v neděli v Praze zúčastnily Regionální kvalifikace házenkářského desetiboje. Turnaje se vedle nás zúčastnilo družstvo Rokycan, pořádající Sokol Kobylisy a především Slavia Praha. Krutý systém kvalifikace tak již v této fázi svedl proti sobě dvě družstva, která v celé historii Házenkářského desetiboje patří mezi ty vůbec nejúspěšnější (v počtu medailí z finálového turnaje), z nichž však do finále mohlo postoupit jen jedno.

Holky šly do turnaje s jasným cílem, kterým předvést v jednotlivých individuálních disciplínách co nejlepší výkony a vytvořit si co nejvíce osobních rekordů. To se sice tak úplně nepovedlo v rychlém běhu na 2x15m, kdy výkony byly i vinou kluzkých parket o trochu slabší. I tak jsme ale v této disciplíně dokázali zvítězit před Slavií Praha, které jsme tím navíc sebrali žolíka (toho každé družstvo sází na jednu disciplínu a počet bodů z ní se mu zdvojnásobí). Nejrychlejší byla Naty.

Pak již následovalo první utkání proti Rokycanům, v němž jsme po pomalejším začátku v osobce dokázali zvítězit ve všech samostatně hodnocených částech (10min osobní obrana, shot-outy, 20min hra) a především nabrat maximální počet bodů do aktivity, jelikož střelecky se prosadily úplně všechny hráčky.

Další dvě důležité výhry v dovednostních disciplínách jsme si pak připsali v hodu na rychlost (nejtvrdší ranou se prezentovala Čarda) a skoku z místa, v němž nejdále doskočila Julča. Skok byl celkově naší nejpovedenější disciplínou a díky vsazenému žolíku jsme z něj navíc znásobili počet získaných bodů.

Další zápas proti Kobylisům přinesl první dílčí zaváhání, kdy jsme sice zvítězili v osobce i ve hře, ale vinou nepřesné střelby prohráli v trhácích. Pozitivem bylo ale dalších 11 cenných bodů do aktivity.

V posledních dvou dovednostních disciplínách pak ale holky předvedly opět velmi dobré výkony a dokázaly zvítězit jak v hodu do dálky (nejdále hodila Čarda), tak i velmi těsně v překážkové dráze (nejrychlejší byla Marky).

Před posledním zápasem se Slávií tak byl jasné, že pro postup do finále nám bude stačit udržet náskok v aktivitě. I tak se ale holky s velmi silným soupeřem statečně praly od začátku až do konce. Po těsných prohrách v osobce a trhácích se na závěr dokázaly vybičovat k výbornému výkonu ve hře, v níž jsme po vyrovnaném výkonu soupeře nakonec především díky výborné obraně celkem jasně přehráli 9:4.

Celkově jsme tak kromě osobky (druhé místo) a trháků (třetí místo) dokázali zvítězit ve všech ostatních disciplínách. Naprosto zaslouženou odměnou nám tak je postup na finálový turnaj, který se uskuteční od 2. do 4. 6. 2023 v Ústeckém kraji. Určitě je před námi ještě spousta práce a v nejbližších dvou měsících uděláme maximum pro to, aby ve finále byly předvedené výkony ještě lepší.

V každém případě však jak holkám za předvedené výkony, tak i fanouškům za povzbuzování, patří velká pochvala.

Hrály:

Čardová Eliška, Dlesková Natálie, Egermajerová Nikol, Haberová Emílie, Kampfová Simone, Krejčí Kateřina, Kurešová Markéta, Markupová Adéla, Pivoňková Nela, Pluhařová Michaela, Randová Zuzana, Rybová Kateřina, Sýkorová Alena, Vodrážková Julie