Vítězné západočeské derby pro mladší dorostenky! Házená Kynžvart 30:34 DHC PLZEŇ (26.3.2023)

| Přečteno 143x

I přes odlišné postavení obou týmů v tabulce přineslo západočeské derby opět to správné drama na jehož vítězném konci stála Plzeň!

Start utkání měli lepší domácí, kteří si dokázali v desáté minutě vybudovat dvoubrankový náskok 6:4. Vedení Kynžvartu vydrželo pouze chvilku. V patnácté minutě šlápla Plzeň na plyn a rychle otočila skóre na svou stranu 8:9. Utkání s pak drželo na vyrovnané vlně, kterou ale v závěru zvládly lépe hráčky plzeňské lavičky a v poločase vedly 12:14.

V úvodu druhé půle Kynžvart tlačil a šlapal Plzeňankám na paty. Ty ale držely vedení stále na své straně a v deváté minutě dokonce navýšily rozdíl poprvé na 16:20. Ani time-out domácí lavičky nepomohl k plzeňskému úprku na rozdíl příjemných sedmi branek 17:24. Až do dvacáté páté minuty se utkání drželo na šestibrankovém rozdílu, ze kterého ale kynžvartské hráčky začaly nebezpečně ukrajovat. DHC se nemohlo trefit a dvě minuty před koncem byl stav 30:33. V polovině dvacáté deváté minuty se prosadila Barča Stulíková, která zastavila skóre na 30:34 a pak už si Plzeň své vítězství jen pohlídala.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný a chvíli jsme museli i dotahovat. Popravdě řečeno nás soupeř zaskočil svým ostrým nástupem do utkání, což jsme si ale vyjasnili hned při prvním time-outu a potom už se holky zkoncentrovaly, dodržovaly obranu a hra vypadala výrazně lépe i pro nás. Do druhého poločasu jsme nastupovali s drobným náskokem dvou branek. Zde musím holky pochválit protože jsme si dali jasné pokyny, že v obraně musíme být tvrdé a důrazné, a to na jedničku s hvězdičkou předvedla Anetka Palečková, která odrovnávala kynžvartské spojky úplně úžasnou obranou. Ve druhé půli jsme i hodně využívali rychlého přechodu do útoku a dávali snadné góly, takže nakonec jsme zápas ustříleli na 30:34 a holky si zaslouží pochvalu za vydřené dva body a doufám, že nám to vydrží do dalších utkání.“

Další utkání budou hrát mladší dorostenky už v neděli 2.4.2023 doma od 13:00 proti Jindřichovu Hradci. Od 15:00 stejného soupeře vyzvou starší dorostenky, tak přijďte na obě utkání.

Hrály:

Košková 1, Stulíková 1, Bezdičková 12, Loskotová 1, Krejbichová, Burjasová 4, Vopatová, Růžková, Palečková 3, Polanková 11/3, Baumruková, Růžičková 1, Vaníková

Chytaly: Nyklesová, Chvátalová, Soukupová