2. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 16:27 DHC Slavia Praha B (26.3.2023)

| Přečteno 204x

V nedělních odpoledních hodinách nastoupilo B mladšího dorostu k domácímu utkání proti Slavii Praha.
Zápas začal v poměrně rychlém tempu a oba týmy předváděly poměrně slušnou házenou. Nám se do poloviny prvního poločasu dařilo v obranné fázi, dobře a včas jsme přistupovali k protihráčkám a narušovali jejich útočnou hru. Dodržovali jsme pokyny, které jsme si před zápasem řekli v šatně. Věděli jsme, už i z minulého zápasu proti Slavii, že je především potřeba vycházet z kvalitní obrany. Bohužel po půlce prvního poločasu jako bychom byli úplně jiný tým. V podstatě jsme přestali úplně bránit a v útočné fázi se nám začalo kupit strašné množství technických chyb. Slavie díky našim zbytečným chybám a špatné obraně postupně začala odskakovat,  až na poločasový výsledek 8:18.
Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně, hned v úvodních minutách jsme udělali dvakrát technickou chybu a ztratili jsme míč. V šatně jsme si řekli, co chceme hrát a co je potřeba zlepšit. Bohužel se nám dále kupilo velké množství technických chyb, a i přes změnu obranného systému jsme se nebyli schopni vrátit se zpět do zápasu. Slavie ukázala svoji kvalitu a stále držela náskok 10-11 branek. Konečný stav zápasu byl 16:27.
Příští kolo má béčko mladšího dorostu volné a k dalšímu utkání tak nastoupí až v neděli 16.4.2023 doma proti Tachovu od 15:00 h.
Hodnocení trenéra Martina Cvikla:
„Zápas nemůžu hodnotit kladně. Holky chválím za půlku prvního poločasu, kde nám poměrně dobře klapala obrana a na to můžeme v dalších zápasech navázat. Jen je potřeba kvalitní obranu udržet po celý zápas. Bohužel jsme se opět  potýkali s obrovským množstvím technických chyb, jako v předešlých zápasech. Je potřeba se více koncentrovat a odbourat vetší množství chyb. Pro mladší holky je zápas alespoň nějakou zkušeností do budoucna.“

Hrály:

Hanzlíková, Budková K. 2/1, Červená 2, Loskotová 2, Rittichová, Burjasová 2, Šollarová 1, Dostalová 4/1, Šilerová, Samcová, Budková A. 1, Vaicová 1, Vaníková 1

Chytaly: Nyklesová, Hodková, Kaucká