Stále hrajeme o play-off!!! DHC PLZEŇ 37:22 AHT HC Tatran Stupava (25.3.2023)

| Přečteno 161x

Ženský kádr plzeňského DHC se na domácí palubovce postaral o parádní patnáctibrankové vítězství a bodový zisk, kterým si zajistil posun na osmou příčku průběžné tabulky. Na poslední postupující příčku do play-off, kterou drží Olomouc, ztrácí Plzeňanky jediný bod.

Od samotného začátku se hrála velmi rychlá házená, které udávali tempo domácí a postupně budovali brankový odstup. Ve třinácté minutě vedla Plzeň 12:3 a utkání začínalo vypadat jednoznačně. Pak se ale hráčkám Richarda Řezáče téměř deset minut nepodařilo vstřelit branku a Stupava dostala příležitost nastřádanou ztrátu lehce smazat a dostat se do hry na 12:7. Plzeňankám se naštěstí zadařilo, znovu oskočily a do poločasu si zajistily vedení 18:11.

Druhou půli vzali do rukou opět jasně domácí a během pěti minut vedli už o jedenáct 23:12. I přes dvojnásobné vyloučení na plzeňské lavičce se hráčky nezastavily a držely velký odstup deseti branek 27:17. Do poslední desetiminutovky se vstupovalo za stavu 30:18 a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí Plzeň dotáhla utkání k vítězství, nakonec o patnáct branek 37:22, a posunula se o jediný bod za Olomouc, která zítra 25.3.2023 hraje v Praze na Slavii.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Dnešní výkon se nám líbil. Dokázali jsme děvčata nastavit na zápas tak, aby jsem nepřipustili žádné drama. Každá jedna hráčka odvedla dobrou práci. Povedlo se nám udržet koncentraci v obranné fázi a vytěžili jsme branky z první a druhé vlny. Velice dobře se uvedla naše druhá brankářka Adriana Šindelářová, která se příští rok posune do žen. Chytala velmi klidně a zapsala si několik důležitých zákroků. Máme před sebou třítýdenní pauzu, a pak nás čekají poslední dva důležité zápasy. Budeme pracovat hlavně na kondici.“

Důležité utkání čeká na DHC Plzeň po reprezentační pauze v sobotu 15.4.2023, kdy vyrazí na horkou půdu nepříjemného soupeře ze Zlína. Základem pro myšlenku na postup zisk posledních možných čtyř bodů. První dva můžou Plzeňanky získat ve Zlíně, o ty poslední si zahrají doma s vedoucím celek tabulky – Dunajsou Stredou, takže vytáhnout kalendáře: sobota 22.4.2023, 18:00, hala 31.Zš. Přijďte zaplnit halu na poslední domácí utkání základní části.

Hrály:

Kepková 4, Bušauerová 1, Schreibmeierová 7, Formanová 1, Franzová 5, Panošková 2, Galušková L. 3, Tomanová 4, Lásková, Galušková D. 1, Gärtnerová 1, Buchnerová, Galušková V. 8/5

Chytaly: Řezáčová, Šindelářová