Plzeňská liga starších žaček (25. 3. 2023 DHC Plzeň) – bez ztráty květinky

| Přečteno 173x

Z plného bodového zisku z domácí palubovky se dnes radují oba týmy starších žaček DHC Plzeň 🙂

DHC Plzeň A

Áčko proti svým kolegyním z Béčka hned od začátku udávalo tempo zápasu a vypracovalo si náskok. Ve hře dostaly prostor všechny hráčky a zejména mladší žákyně potěšily pěknými výkony. Ve druhé půli Áčko už bohužel polevilo v obraně, a tak už se náskok příliš nenavýšilo. Přesto vyhrálo 28 : 22.

Druhé utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň B jsme byly od začátku důrazné v útoku. V obraně nám dělaly problémy seběhy a záběhy hráček. Dařilo se hlavně Aži, Barče a Kačce. Ve druhé půli podržela holky v brance Betka. Vyhráli jsme 23 : 16.

Poslední utkání proti Chebu bylo poněkud ospalé a my jsme se moc nedokázali dostat do tempa. Sice jsme pořád vedli, ale větší brankový odstup jsme si nevybudovali. Vyhráli jsme 23 : 18.

Celkově:

Všechna utkání jsme zvládli. Velmi dobře zahrály hráčky 2008, které sbírají zkušenosti v dorostu – Kačka, Aži, Barča a Bebe. Po zranění se znovu do formy dostávají Sára a Adla. V obraně statečně bojovala Lontsch. Velkou pochvalu zaslouží také mladší žačky – Míša, Kačka i Egi.

Hrály:

Beráková, Budková A. 9, Budková K. 13, Dostalová 13, Krejčí, Lontscharová 2, Nikodemová 1, Pluhařová 1, Poskočilová 3, Sedláčková 5, Svatoňová 7

Chytaly: Nikodemová, Pluhařová, Poskočilová

DHC Plzeň B

Béčko bylo zpočátku příliš zakřiknuté, pak se ale vzpamatovalo a zkušenějším kolegyním zle zatápělo. Dařilo se hlavně Lúce, Vendy a Róze. Béčko prohrálo 22 : 28.

Druhé utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň A bylo velmi atraktivní pro oko diváka a dramatické až do samého závěru. Nám se vydařil první poločas a vedli jsme 12 : 9. Vstup do druhé půle nám ale vůbec nevyšel a během pěti minut Slavie otočila a vedla 15 : 12. Po tajmu jsme se dokázali do zápasu vrátit a otočit vedení opět na svou stranu. Slavie ale opět dotáhla a překlopila vedení na svou stranu. V závěru jsme měli více štěstí my. Lúca nejprve srovnala, aby vzápětí přidala další branku, která nakonec byla brankou vítěznou. Vyhráli jsme 18 : 17.

Třetí utkání s Chebem už jsme byli poměrně unavení po dvou předchozích náročných zápasech, ale dokázali jsme v sobě najít ještě zbytky sil. V utkání jsme měli sice herně navrch, ale gólově jsme rozhodli až v poslední pětiminutovce, kdy jsme odskočili na konečných 17 : 12. Výborný výkon v tomto zápase předvedla v brance Nelča Pivoňková – měla hned 12 úspěšných zákroků a úspěšnost 50 %.

Celkově:

Hra Béčka se opírala o výborné výkony Vendy, Lúcy a Rózy. Dobře jim sekundovaly Gábina s Míšou. Výborně zahrála Lexa. Parádní výkony předvedly i mladší žačky Julča a Natka.

Hrály:

Cvačková, Dlesková 3, Hřebejková 5, Klementová, Krejzová 1, Rittichová 15, Růžičková 3, Samcová 13, Sedláčková M. 1, Vodrážková 6, Červená 11.

Chytaly: Pivoňková, Červená

Fotky si můžete prohlédnout zde.