Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 41:33 Sokol Vršovice (18.3.2023)

| Přečteno 143x

V sobotních odpoledních hodinách bojovaly starší dorostenky o důležité body na domácí palubovce, a to se také povedlo.

Jedinou vyrovnanou částí utkání bylo prvních pět minut (3:3), poté se Plzeňanky nastartovaly a postupně navyšovaly. Poprvé v desáté minutě na 7:3 a pak ve dvacáté minutě už na 14:6. Poslední desetiminutovku se soupeř z Vršovic dokázal držet a do poločasu nepustil Plzeň k vyššímu náskoku. Konec poločasu 20:12.

První poločas se tak stal rozhodujícím. V tom druhém totiž Sokol držel vyrovnané tempo a dokonce snižoval na 26:20. Ve čtyřicáté deváté minutě ale DHC oponovalo a navýšilo brankovou propast mezi týmy na 33:22. Závěr ale zvládli opět lépe hosté, kteří šňůrou čtyř branek snížili čtyři minuty před koncem stav na 38:31. Čas na zvrat už ale neměli a Plzeň dotáhla utkání k vítězství 41:33.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Do zápasu jsme vstupovali s jasným cílem zvítězit. Hráli jsme koncentrovaně, o proti minulým zápasům nám daleko více fungovala spolupráce a důraz v obrané činnosti, a když k tomu přidám i proměňování jasných brankových příležitostí, tak se nám díky tomu dařilo hned od začátku navyšovat brankový rozdíl v náš prospěch, což bylo naším cílem. Cíl jsme splnili a ve druhém poločase jsme bez větších herních výpadků v naší hře pokračovali a udržovali si náskok, až do konce utkání. Jsem rád, že si zahrály všechny hráčky a vzhledem k tomu, že bojují na dvou frontách, tak jsem rád, že nedošlo k žádnému zranění. Holky musím pochválit za bojovnost, nasazení a za velkou touhu v utkání uspět.“

Příští víkend mají starší dorostenky volný a k dalšímu utkání nastoupí až v neděli 2.4.2023 od 15:00 doma proti Jindřichovu Hradci, který sídlí pouze o dvě příčky nad nimi, tak přijďte!

Hrály:

Košková 2, Stulíková 5, Bezdičková 10/2, Loskotová, Krejbichová, Burjasová 1, Vopatová 5/3, Růžková 1, Palečková 4, Polanková 9/3, Baumruková, Benešová 2, Růžičková 2

Chytaly: Langerová, Šindelářová, Chvátalová