2. liga mladších dorostenek: DHK Pardubice 28:33 DHC PLZEŇ (19.3.2023)

| Přečteno 172x

V neděli ve 13:00 odehrálo béčko mladšího dorostu DHC zápas v Pardubicích.
Zápas pro nás nezačal moc dobře. Hned v úvodu jsme prohrávali 3:0 a ve druhé minuté se zranila Julča, což pro nás byla citelná ztráta. Doufám, že to nebude nic vážného. Vzhledem ke špatným podmínkám v hale, kde bylo velmi špatné ovzduší a hráčkám se špatně dýchalo, nevypadala naše hra moc dobře. Trápily nás velmi špatné přihrávky v rychlých útocích a poměrně velké množství technických chyb. Hra v obraně byla také špatná. Celý první poločas jsme tak s Pardubicemi hráli vyrovnanou házenou. Až lehce před koncem jsme souepři odskočili na rozdíl dvou branek. Poločasový výsledek byl 14:12 v náš prospěch.
Vstup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl a Pardubice rychle stáhly náskok z prvního poločasu. My jsme si o poločase řekli, že je potřeba především zlepšit obranu, což se nám ve druhém poločase začalo dařit. Obrana šlapala, holky včas přistupovaly k hráčkám a dobře se vracely k pivotovi. Díky naší dobré obraně jsme v druhé pulce druhého poločasu začali Pardubicím brankově utíkat. Nedovolili jsme domácím zápas zdramatizovat, a proto byl konečný stav zápasu 33:28 v náš prospěch.
Hodnocení trenéra Marina Cvikla:
„Zápas můžu hodnotit převážné kladně. Kvůli špatným podmínkám v hale a zranění Julči hned v úvodu zápasu, jsem rád, že jsme přivezli 2 body. Všechny holky zaslouží pochvalu, za bojovnost a nasazení v zápase.“
V neděli 26.3.2023 odehraje béčko mladších dorostenek domácí utkání proti první Slavii Praha B, tak v 15:00 v hale 31.Zš.

Hrály:

Hanzlíková 10/1, Budková K. 1, Smrtová, Rittichová 2/1, Šollarová 8, Dostalová 5, Nikodemová 2, Madleňáková 1, Budková A. 2, Vaicová 2, Vaníková, Šantorová

Chytaly: Hodková, Nikodemová