1. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 46:30 TJ ČZ HBC Strakonice 1921 (18.3.2023)

| Přečteno 164x

V sobotu odehrály mladší dorostenky domácí utkání proti Strakonicím, ve kterém ani na moment nezaváhaly a připsaly dva body.

Hned v úvodu si domácí rychle vybudovali tříbrankové vedení 5:2 a na tomto rozdílu se utkání drželo až do devatenácté minuty 13:10. Šňůrou čtyř branek pak ale Plzeň navýšila na 17:10 a stále pokračovala. Dvě vteřiny před konce podepsala poločasový stav svou střelou Markéta Polanková na 23:15.

Druhý poločas byl na začátku velmi vyrovnaný a Strakonice se držel na sedmi brankách 28:21. Během dalších dvou minut ale DHC rychle odskočilo vedlo už o deset 31:21. Na straně hostujícího celku pomalu docházely síly, což domácím umožnilo pomalu dál navyšovat. Utkání skončilo 46:30 a Plzeňanky se v tabulce vrátily zpět na druhé místo.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Předvedli jsme naprosto rozdílný výkon oproti přechozímu zápasu v Mostě. Holky šly do utkání s velkým nasazením, držely se pokynů, makaly v obraně, dodržovaly rychlý přechod a všechny tři brankářky, které jsme vystřídaly pravidelně v bráně předváděly výborné výkony. Doufám, že taková nálada, odhodlání a forma nám vydrží do konce sezóny a zbývajících šest utkání odvedeme na jedničku a budeme moci pomýšlet na nějaké pěkné umístění.“

Už tuhle neděli čeká mladší dorostenky výjezd do Kynžvartu, který v posledních utkáních předvedl kvalitní výkony a nečeká je určitě jednoduchý zápas.

Hrály:

Košková 2, Stulíková 3, Bezdičková 6, Loskotová 1, Krejbichová 1, Burjasová 3, Vopatová 6/3, Růžková 3, Palečková 6, Polanková 8/4, Baumruková 2, Růžičková 1, Vaníková 4

Chytaly: Nyklesová, Chvátalová, Soukupová