Starší dorostenky: DHK Baník Most 37:25 DHC PLZEŇ (12.3.2023)

| Přečteno 198x

V neděli nastoupily starší dorostenky k náročnému utkání v mostecké hale. Utkání mělo celkem jasný průběh a bodů dosáhli domácí po výhře o dvanáct branek.

 

Hned od prvních sekund utkání bylo jasné, kdo hraje doma a Baník šel rychle do vedení 3:0. O deset minut později už Plzeňanky prohrávaly 8:2. Už to vypadalo, že se DHC dostalo do utkání, když dlouho stahovalo zásluhou Bezdičkové a Růžkové na 12:7, ale pak přišla smršť domácích sedmi branek a rozdíl skóre se opět navýšil na 19:7. Do závěru poločasu už se skóre jen zkorigovalo na 20:9.

Druhý poločas už ze strany Plzeňanek vypadal o poznání lépe a hrálo se velmi vyrovnaně. Jedenáctibrankové ztráty z mizerného prvního poločasu už se nicméně Plzeň zbavit nedokázala. Druhý poločas prohrály svěřenkyně Pavla Touše pouze o gól, celkově tak 37:25.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Utkání probíhalo  pro nás bohužel podle očekávaného scénáře. Holky i když měly v nohách  již jedno utkání za mladší dorostenky  za sebou, tak v dalším utkání  proti starším a zkušenějším soupeřkám podaly srdnatý a bojovný výkon. Od začátku jsme díky úbytku fyzických a psychických  sil  tahaly za kratší konec a přesto jsme byly během celého utkání důstojným soupeřem a sbíraly cenné zkušenosti ve starší kategorii do dalších jarních bojů. Za to musím všechny moc pochválit a oceňuji, že i za nepříznivého stavu holky bojovaly až do konce  a chtěly uhrát co nejpříznivější výsledek . Jsem rád, že se nikdo z hráček nezranil , protože nás ještě čeká náročný jarní ligový program.“

V sobotu 18.3.2023 odehrají starší dorostenky od 15:00 domácí utkání proti posledním Vršovicím.

Hrály:

Košková, Stulíková 2, Bezdičková 4, Loskotová, Burjasová 2, Vopatová, Růžková 4, Palečková, Polanková 7/1, Baumruková 5, Růžičková 1, Šantorová,

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová, Šindelářová