Plzeňská liga mladších žaček (Tachov 12. 3. 2023)

| Přečteno 157x

V pořadí již šestý turnaj Plzeňské ligy mladších žaček se tentokrát uskutečnil v Tachově.

Áčko

Holky na tomto turnaji při absenci Rokycan, které mají jarní prázdniny, odehrály jen dva zápasy. V prvním si snad poradily s domácím týmem, kterému dovolily vstřelit jen jeden čestný gól (osobka 10:1, celkově 23:1).

Za to druhý zápas s Kynžvartem lze hodnotit asi jako vůbec nejhorší v celé sezoně. Holky se vůbec nedokázaly poučit z posledního turnaje, kde nás tento soupeř trápil celý zápas. Již v osobce byl soupeř o hodně běhavější a velmi dobře bránil, kvůli čemuž se nám podařilo vstřelit jen 5 branek. I tak jsme tuto část hry vyhráli, byť to bylo spíše díky technickým chybám soupeře, než našemu výkonu (5:4). Ve hře pak udělaly holky hvězdu zápasu z brankářky soupeře, které povětšinou stačilo stát u jedné tyčky a většina střel ji neomylně vybíjela. A když už se někdo odhodlal ke střele po ruce, většinou skončila mimo branku nebo smolně na brankové konstrukci (z 18 střel jsme za druhý poločas proměnili jen 4). Když se k tomu všemu přidal nedůraz v obraně, tak zápas jen stěží mohl skončit jinak, než překvapivou výhrou soupeře (9:10).

Hrály: Čardová 15 střel / 7 branek, Dlesková 15/5, Egermajerová 7/5, Haberová 2/1, Krejčí 2/1, Kurešová 6/3, Markupová 4/1, Pivoňková 3/2, Pluhařová 5/3, Přerostová, Rybová 7/3, Sýkorová 3/1

Chytaly: Haberová, Pivoňková, Pluhařová

 

Béčko

Béčko se v prvním zápasu trápilo s Kynžvartem a většině holek chyběla odvaha pokusit se o uvolnění a zakončení, čehož zkušenější soupeř dokázal využít a dávat góly z rychlých útoků (osobka 1:9, celkově 2:21).

Za to ve druhém zápasu se Slávií už byla odvaha o hodně vyšší, za což holky byly odměněny celou řadou pěkných branek. Byť obrana mohla být určitě pozornější, tak šlo jednoznačně především ve hře o jeden z našich nejpovedenějších zápasů s tímto soupeřem v sezoně (osobka 2:9, celkově 7:24).

Poslední zápas s Tachovem byl pro holky smolný. Prakticky po celou dobu se jednalo o lov na Bizona, což se nám dařilo se střídavou úspěšností. Bohužel pro holky je zatím velmi obtížné takto fyzicky vyspělou hráčku ubránit a i když ji leckdy bránily i ve třech, tak stejně je dokázala sama často přetlačit a celkem uválet 8 branek. Po pěkném výkonu v útočné fázi a fyzicky nerovném v obranné jsme prohráli 9:11 (osobka 2:5).

Hrály: Boušová 3/2, Duchková 6/0, Mildorfová 4/1, Mojsza 6/4, Potokii 8/2, Rampová 1/1, Randová 6/3, Roubová 6/3, Schöberlová, Smutná 1/0, Urbanová 4/1, Valentová 5/1, Zelená 2/0

Chytaly: Boušová, Duchková, Randová