Berušky na Jarňáčku 6+1 v Milevsku (12.3.2023)

| Přečteno 164x

V nedělních ranních hodinách vyrazily plzeňské minižačky na jednodenní turnaj do Milevska. Postupně se utkali se soupeři z Kynžvartu, Strakonic, Písku a Milevska (A,B).

V prvním utkání nás čekal Kynžvart. I když jsme měli od samotného začátku jasně navrch, předvedli jsme značně ospalý nekoncentrovaný výkon, především v obraně. V útoku holky vykouzlily už několik pěkných přihrávek do rychlých útoků, ze kterých jsme gólově těžili. Z postupných útoků už jsme se ale tolik neprosazovali, protože jsme se nechtěli rozběhnout. Utkání Berušky vyhrály 13:4.

Do druhého utkání nastoupily minižačky proti Strakonicím. Statisticky jednozačně slabšího soupeře jsme sice dokázali jednoduše přehrávat, avšak z pokynu „střílejte dolu, brankařka je vysoká“ jsme si už tolik nevzali a ze všech střel polovina letěla nahoru nebo přímo do ní. Vítězství 8:3 těší, ale rozhodně nesplnilo očekávání.

Třetí zápas odehrály Berušky s domácím Milevskem B. První půle se nám velmi povedla. Plnili jsme zadané pokyny a všichni byli aktivní v útoku. Výsledkem toho byl taky poločas 9:1. Druhá půle už brankově tak slavná nebyla. Holky sice měly snahu střílet, ale za věčné chyby jim nejspíš nepřála karma a málo proměňovaly. Nakonec jsme vyhráli 12:1.

Čtvrté proběhlo proti Písku. Písek jezdí tradičně s mladší sestavou a ani dnešek nebyl výjimkou. Od začátku jsme si utkání hlídali a sbírali seběvědomí v útoku. Všechny hráčky se aktivně zapojily a podílely na vítězství 15:2.

Poslední „finálové“ utkání jsme jako na domácím turnaji odehráli proti Milevsku A. Bohužel jsme od začátku neplnily pokyny v obraně a dostávali jednoduché branky. V útoku jsme často zbrkle stříleli doprostřed branky nebo si s tím brankařka porazila. Bohužel tentokrát nezachytaly nejlépe i brankářky, které dostaly pár zbytečných branek. Výsledek 6:12.

Berušky tak podruhé v sezóně dosáhly na medaili a znovu stříbrnou. Holky se už krásně vidí a dokážou si přesně přihrát. Tentokrát nám ne tak dobře fungovala obrana a jak je tradiční – koncovka.

Hrály:

Bergerová, Brůhová, Čolaková, Dobiášová, Duchková, Chovanová, Mašková, Michalidesová, Pavízová, Šliková, Urbanová, Zajíčková, Zelená, Zikmundovská