Po několika změnách nakonec v sobotu na Slovensko! Iuventa Michalovce x DHC PLZEŇ (11.3.2023)

| Přečteno 131x

Domácí vítězství s Kynžvartem zažehlo naději na plzeňský postup do play-off. Pokud toho ale má Plzeň dosáhnout, musí přivézt body i od favorizovaných soupeřů a první takovou zkouškou budou v sobotu 11.3. Michalovce.

Iventa momentálně sídlí na páté příčce průběžné tabulky a na Plzeň má osmibodový náskok. Většinu ztracených bodů nabral náš sobotní soupeř v úvodu sezóny, kdy prohrál třeba se Slavií 32:27, Kynžvartem 27:30 nebo Olomoucí 24:23. Jarní část soutěže už ale Michalovce odstartovali v plné parádě a ze sedmi odehraných utkání celkem šest zvítězily. Jedinou prohru zaznamenaly Slovenky s Dunajskou Stredou 26:23 a v posledním kole zvítězili nad dalšími slovenskými kolegyněmi ze Šaly 32:23.

Plzeňankám už moc šancí nezbývá a musí posbírat co nejvíce bodů. Po posledním vítězné utkání v derby s Kynžvartem 26:25 mají dobře našlápnuto se na Slovensku pokusit o překvapení. Jak se týmu utkání povede můžete sledovat živě na stránkách slovenské sázkové kanceláře Niké.sk (pod záložkou Niké TV).

Jak to dnes vidí trenér Richard Řezáč?
„Do Michalovců jsme odjeli v oslabené sestavě. Neodcestovali s námi Schreibmeierová s Gärtnerovou. Přesto jedeme s cílem se porvat o dobrý výsledek. Stále nám chybí nějaké důležité body z venku. Připravovali jsme se na soupeře ve zkráceném režimu, protože jsme odcestovali už v pátek. Stále chceme být ve hře o play-off.“

Zisk bodů by znamenal dorovnání Olomouce, která drží poslední postupovou příčku. Tak fanděte!!!