Žákovská liga 4. kolo (Ivančice 5. 3. 2023)

| Přečteno 208x

Další kolo Žákovské ligy zavedlo hráčky DHC Plzeň opět na Moravu, tentokrát do Ivančic. Tentokrát jsme odjížděly značné oslabené o dvě hráčky 2008 – Adélu Sedláčkovou a Sáru Svatoňovou.

První zápas jsme byli zpočátku až moc zbytečně nervózní, nejistí a bohužel neproměňovali. Sice jsme vedli 2 : 0, ale Ivančice rychle otočily a dostaly se do vedení. Přetahovaná pokračovala až do 12. minuty. Tam jsme třemi góly po sobě odskočili na 11 : 7 a získali trochu klidu. Ve druhé půli Ivančice bojovaly a několikrát se dostaly na dvougólový rozdíl. Závěr ale znovu patřil nám. Vyhráli jsme 24 : 18.

Druhý zápas s Pardubicemi jsme od začátku mysleli, že to půjde samo a ono nešlo. Nepřesná zakončení z jasných šancí a podcenění soupeřek obraně vedli k tomu, že jsme sice vedli, ale stále jen hubeným rozdílem. Až v posledních 3 minutách první půle jsme si vybudovali sedmigólový náskok. Ve druhé půli to nebylo o moc lepší. A tak, přestože utkání skončilo naším vítězstvím 30 : 10, s 20ti dalšími neproměněnými gólovými šancemi rozhodně nemůžeme být spokojeni.

Patrně náš nejlepší zápas v letošní Žákovské lize vůbec jsme odehráli proti Velké nad Veličkou. Do utkání nastupovali oba soupeři s jednou prohrou v této soutěži. Utkání bylo emotivní a plné zvratů. My jsme byli zpočátku lepší, pak ale Velička díky hře v početní převaze otočila a vedla o dva. My jsme do poločasu srovnali. Na začátku druhé půle jsme třikrát neproměnili a rázem Velička vedla o tři. My jsme se ale dokázali vrátit do zápasu. Barča Hanzlíková třemi góly v řadě srovnala na 15 : 15 a utkání spělo do dramatické koncovky. Dvě minuty před koncem jsme vedli o dva góly, ale vzápětí inkasovali. V útoku jsme bohužel ztratili míč a opět dostali gól. Za remízového stavu jsme bohužel podruhé ztratili míč a 15 vteřin před koncem jsme museli bránit. Naštěstí se nám podařilo přerušit a ubránit i závěrečný volný hod. A tak dramatické utkání nakonec skončilo remízou 19 : 19.

Největší drama nám však přinesl závěrečný zápas. Kromě Adly a Sáry jsme postrádali ještě obě Budky a bylo to znát. Zlín byl od začátku lepší a zaslouženě vedl. My jsme si nedokázali přesně přihrát v útoku a v obraně jsme po sobě jen koukali, čí že je ten gól vlastně vina. O poločase jsme prohrávali 4 : 10. Do druhé půli už naštěstí vlétl ten tým, který předtím odehrát výborný zápas s Velkou nad Veličkou. Během pěti minut jsme otočili na 12 : 10.  Trpělivou hrou jsme postupně navyšovali náskok až na šest branek a vedení už jsme z ruky nepustili. Vyhráli jsme 19 : 14.

Celkově:

Z Ivančic si odvážíme 7 cenných bodů. Jsme rádi, že jsme to bez několika tradičních opor dokázali. Všem holkám patří velká pochvala, sáhly si několikrát až na samé dno.

Velké díky patří také rodičům, kteří nás tam odvezli a neúnavně holky povzbuzovali. I díky jim se to podařilo!

Hrály:

Budková B. 9, Budková K. 13, Dostalová 17, Hanzlíková 24, Krejčí, Poskočilová 1, Rittichová 9, Růžičková, Samcová 4, Sedláčková 1, Smrtová 8, Červená 6

Chytaly: Nikodemová, Kaucká