Jarní turnaj mini 6+1 na DHC PLZEŇ (4.3.2023)

| Přečteno 167x

V sobotu 4.3.2023 uspořádali Berušky první turnaj v házené 6+1 na domácí palubovce v hale 31.Zš.
Postupně se utkali s tradičními soupeři z Hájů, Slavie, Písku, Kobylis a Milevska.

První ranní utkání odehráli minižačky s věčným rivalem HC Háje. Na rozdíl od předchozích turnajů se holkám podařilo zvládnout přepnout hlavy do zápasového módu hned od začátku. Vybudovaly si náskok 2:0, který klidně udržovaly po celý zápas a nakonec zvítězily 10:7.

Ve druhém utkání vyzvaly Berušky k velmi vyrovnanému utkání Slavii. Holky výborně fungovaly v obraně, kde si výborně pohlídali dvě soupeřovi nejaktivnější hráčky. Výsledkem skvělé obrany bylo poločasové vedení 5:4, které děvčata dostalo do pohody a naděje, že se utkání dá zvládnout. Pět minut před koncem si Plzeň vybudovala tříbrankový náskok a nakonec zvítězila 9:7.

Třetí sobotní zápas odehrál tým Plzně proti mladšímu Písku. Velmi houževnatého soupeře DHC v obraně prakticky nenechalo hrát a v útoku sázelo jednu branku za druhou. Moc nás těší, že si v utkání vstřelily branku téměř všechny hráčky a podělily se o vítězství 24:3.

Do čtvrtého utkání nastoupily Berušky proti Kobylisům, se kterými mají velmi vyrovnanou bilanci výher. Vyrovnané utkání se hrálo i dnes, ale hráčky Plzně táhla touha po medaili. Dokázaly si pomáhat se soupeřovou aktivní střední spojkou, což bylo rozhodující. Velmi drásající utkání, ve kterém během posledních sedmi minut nepadla branka nakonec skončilo šťastněji pro domácí výhrou 9:8.

Posledním střetem bylo pro minižačky Milevsko. Zde už bohužel zavládla únava, která vedla k menší koncentraci v obraně a inkasování jednoduchých branek. V útoku jsme si bohužel nedokázali poradit se zataženou obranou soupeře a šikovnou brankářkou. Po poločasu prohrávaly minižačky 2:7. Do druhé půle se nám podařilo je nabudit a dokonce zvítězily 5:4. Ztráta z prvního poločasu byla ale příliš vysoká a nakonec jsme prohráli 7:11.

Celkově je pro nás turnaj velkou spokojeností a prvním medailovým úspěchem (s jednou prohrou holky vybojovaly stříbrné medaile). V obraně fungují děvčata velmi dobře a v útoku je k vidění zase o dost více hezkých akcí. Troskotáme bohužel stále na spoustě chyb a je třeba zapracovat na koncovce, hlavě při střelbě z dálky.

Jsme rádi, že kvůli nedostatku hráček na lavičce Hájů dostaly příležitost zahrát si v jejich dresu i náhradnice Čolaková a Urbanczyková.

Hrály:

Bergerová, Brůhová, Čelustková, Dobiášová, Duchková, Chovanová, Mašková, Michalidesová, Šliková, Urbanová, Zapletalová, Zajíčková, Zelená, Zikmundovská