Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 28:35 Handball club Zlín, z.s. (26.2.2023)

| Přečteno 156x

Nedělní odpoledne patřilo v Plzni házené a jedno ze tří utkání odehrály právě naše starší dorostenky proti favoritovi ze Zlína.

 

Po náročném utkání mladších dorostenek nastoupila většina i za starší a v úvodu byla únava velmi znatelná. Ačkoliv v útoku byla děvčata ještě poněkud aktivní, návrat do obrany byl pomalý a soupeř tak mohl těžit z rychlých útoků. Už ve dvacáté páté minutě byl tak rozdíl mezi dvěma celky 8:18. Do konce poločasu už Plzeň dokázala jen stáhnout z náskoku jednu branku na 10:19.

Druhá půle už byla z plzeňské strany koncentrovanější a postupným úsilím domácí stáhli až na rozdíl šesti branek 17:23. Zlín ale opět rychle odskočil zpět na devět a vedení držel až do závěrečné desetiminutovky 22:31. Ta vyšla lépe Plzeňankám, které pětibrankovou šňůrou v padesáté sedmé minutě snížily dokonce na 27:31. Více sil už ale neposbíraly a poslední minuty si vzal do ruky jejich sok ze Zlína, který dotáhl utkání k závěru 28:35.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Utkání jsme začali poněkud rozpačitě. Udělali jsme hodně technických chyb v útočné fázi  a soupeř nás trestal z rychlých útoků. Tím si vytvořil do poločasu velký brankový rozdíl, který se stal rozhodující pro vývoj utkání. Holky po nezdaru v předcházejícím utkání se snažili po přestávce se zápasem něco udělat, ale bohužel se to nepovedlo a i přes zlepšený výkon jsme nakonec prohráli. Pochválit musím celý tým za nasazení a bojovnost a věřím, že v dalším utkání budeme  úspěšnější.“

Další kolo soutěže se hraje příští víkend v neděli 12.3.2023, kdy starší dorostenky vyrazí na půdu zatím prvního Mostu.

Hrály:

Košková 2, Stulíková 2/1, Bezdičková 4, Loskotová 2, Krejbichová, Burjasová, Vopatová 2, Růžková 5, Palečková, Polanková 5/2, Baumruková 2, Benešová 1, Růžičková 1, Pražáková 2,
Chytaly: Šindelářová, Chvátalová