Z derby jako vítězové! DHC PLZEŇ 26:25 Házená Kynžvart (26.2.2023)

| Přečteno 187x

Nervydrásající utkání měli domácí prakticky po celou dobu ve své režii a za pomoci skvělé divácké kulisy ho také dotáhli do vítězného konce!

DHC odstartovalo utkání parádně a rychle šlo do vedení 4:0. Lázeňský rival začal tahat za nitky o něco déle, ale pomalými krůčky dokázal nakonec srovnat na 11:11, do vedení se ale nedostal. Plzeňankám se naopak podařilo znovu odskočit na příjemné tři branky a do druhé půle jít s náskokem 15:12.

Druhý poločas se také nesl ve vyrovnaném duchu. Plzeňanky v úvodu navýšily rozdíl nad Kynžvartem na čtyři branky 18:14 a toho se držely, až do závěrečných deseti minut 21:17. Samotný závěr pak zvládl lépe Kynžvart zatímco Plzeň pouze udržovala vybudovaný náskok. Dvě minuty před koncem vedli domácí o dvě branky 25:23 a vítězství měli na dosah. Verča Galušková ze sedmičky ještě navýšila na 26:23 a i přes dvě rychlé kynžvartské branky si DHC pohlídalo vítězství 26:25 a zažehlo naději na postup do play-off.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Utkání jsme měli pod kontrolou od začátku do konce. Byli jsme koncentrovaní a těžily z dobré obrany. Udávali jsme tempo celých 60 minut a těší nás, že koncovku tak vypjatého zápasu zvládly i méně zkušené hráčky proti tak kvalitnímu týmu jako je Kynžvart. Dostaly důvěru a nezklamaly. Derby mělo vše, co má mít: výbornou diváckou atmosféru, kvalitní rozhodčí, červenou kartu a bohužel tekla i krev.“

Všem divákům, kteří dnes zavítali do haly 31. Zš děkujeme a věříme, že to s námi letos opět dotáhnete až do konce. Nyní je na programu repre pauze, po které zavítá tým Plzně v neděli 12.3.2023 do Michalovců. Doma se hráčky ukážou, až za necelý měsíc. V sobotu 25.3.2023 vyzvou mladý, ale dravý tým Stupavy.

Hrály:

Kepková 2, Šmrhová 1, Schreibmeierová 6, Drozdová 1, Franzová 3, Panošková, Galušková L. 1, Tomanová 1, Lásková 1, Gärtnerová 2/1, Galušková 7/5

Chytaly: Mancellari, Řezáčová 1