Plzeňská liga mladších žaček (DHC Plzeň 25. 2. 2023)

| Přečteno 146x

Další turnaj Plzeňské ligy mladších žaček se odehrál v našem domácím prostředí haly 31. ZŠ, opět za účasti obou našich družstev.

Áčko

První zápas áčka proti Kynžvartu určitě nebyl povedený. Sympaticky hrající soupeř s námi odehrál zcela vyrovnanou osobní obranu (8:7) a i ve hře vydržel kousat až do úplného konce (18:15).

Do druhého zápasu už se ale holky dokázaly naštěstí o poznání více namotivovat a na hřišti to bylo poznat. Slavie v osobce dokázala vzdorovat jen prvních 5 minut. V druhé pětiminutovce jsme ale dokázali odskočit a vybudovat rozhodující náskok (10:5). Podobný průběh pak měla i hra, kdy pětibrankový rozdíl svítil na ukazateli ještě v polovině poločasu. Závěrečná desetiminutovka už byla ale jasně v naší režii a obrana s výborně chytající Emilkou dovolila soupeři skórovat již jen 3x. Po dalším velmi pěkném výkonu proti velmi silnému soupeři jsme mohli slavit důležitou výhru, znamenající i důležitý krok na cestě k celkovému vítězství v soutěži.

Poslední zápas proti béčku pak již na dobré náladě nemohl nic změnit (osobka 11:4, celkově 28:5).

Celkově je potřeba holky pochválit především za výkon proti Slavii, kdy základem výhry byl opět kolektivní výkon jak v útoku, tak i v obraně (hned 8 hráček se dokázalo střelecky prosadit).

Hrály: Čardová 10 branek, Dlesková 17, Egermajerová 12, Haberová 4, Krejčí 3, Kurešová 6, Markupová 4, Pluhařová 4, Přerostová 1, Sýkorová 2, Vodrážková 5

Chytaly: Haberová, Pluhařová

 

Béčko

Béčko se v prvním zápasu statečně pralo v nerovném souboji se Slavií (osobka 3:12, celkově 4:25). Po něm už ale následovaly dva zápasy s vyrovnanějšími soupeři.

S Tachovem holky sehrály vyrovnanou osobní obranu (4:6). Ve hře jsme se díky dobrému pohybu a zakončení křídel sice prosazovali v útoku, ale vinou několika zbytečných chyb a občas nepozorné obrany jsme i tak dovolili soupeři náskok mírně navýšit (10:15).

Proti Rokycanům jsme po těsné prohře v osobce (5:6) ve hře dlouho tahali za delší konec. Natka na 11 minut zavřela branku a nám se podařilo odskočit na 9:6. Zbývající část zápasu se ale nevydařila. Soupeři se začalo dařit střelecky a my se vlastní zbrklostí nedostávali do dobrých střeleckých pozic (11:13).

Poslední zápas proti áčku byl pak pro holky velmi těžký. Ale především v osobce předvedly několik pěkných uvolnění a zakončení (osobka 4:11, celkově 5:28).

Celkově je na prvním místě potřeba pochválit obě brankářky, pro které především zápasy se Slavií a áčkem nebyly vůbec jednoduché, a přesto předvedly několik pěkných zákroků. Velký posun pak byl ve hře křídel, které byly velmi aktivní, dostávaly se do zakončení a byly za to odměněny i vstřelenými brankami. Ze spojek byly určitě nejaktivnější Sofi s Nasťou, u nichž však někdy chybí lepší rozhodování, kdy zakončit a kdy ne. Pro všechny však turnaj přinesl velké množství dalších zkušeností a věříme, že na dalších turnajích budou výkony zas o něco lepší.

Hrály: Bergerová 2, Boušová 2, Kéharová, Michalidesová 4, Mojsza 6, Potokii 4, Rampová 2, Randová 4, Roubová, Schöberlová, Smutná 2, Valentová 4

Chytaly: Boušová, Randová