Starší dorostenky: 1. SC Bohumín 98´ 20:35 DHC PLZEŇ (18.2.2023)

| Přečteno 162x

Důležitou výhru v sobotu 18.2.2023 vybojovaly starší dorostenky, které porazili pouze o jednu příčku horší Bohumín, avšak velkým rozdílem patnácti branek.

 

Po vyrovnané první desetiminutovce 4:5 Plzeňanky zlepšily obranu a domácím se přestalo střelecky dařit. Plzeňské hráčky toho na druhé straně výborně využily a postupně vybudovaly až devítibrankové vedení 6:15. Závěr prvního poločasu zvládl lépe Bohumín a před poločasem ještě stáhl na 9:16.

Úvod druhé půle vypadal na možné drama, když domácí začali stahovat 11:16 a na pěti brankách se dlouho drželi (41´ 16:21). Ve druhé části druhého poločasu se skóre prolomilo, Plzeň začala navyšovat a ve čtyřicáté šesté minutě poprvé vedla o deset branek 17:27. V počátku závěrečné desetiminutovky přišlo pro domácí dvojité vyloučení a navíc červená karta pro jejich nejlepší střelkyni. Závěr tak dopadl pro plzeňský celek lépe a uzavřel utkání za stavu 20:35.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Do utkání jsme vstupovali s cílem vybojovat dva body, abychom upevnili svoji pozici a udělali důležitý krok k vyhnutí se sestupovému místu. I když holky měli již v nohách utkání za mladší dorostenky, tak šli za našim cílem od úvodních minut. Soustředili jsme se hlavně na obrannou činnost, na důraz v osobních soubojích a to se nám dařilo. V útočné fázi jsme si trpělivě připravovali brankové příležitosti a docela úspěšně zakončovali. Jsem spokojený s dodržováním taktických pokynů a hlavně koncentrace v celém  průběhu ,pro nás důležitého utkání, byla výborná a díky tomu jsme utkání zvládli a zvítězili. Po dlouhé přestávce nastoupila do branky Nela Langerová. Zaslouží si pochvalu za předvedený výkon, podržela holky v důležitých momentech zápasu a jsme rádi, že je zase mezi námi. Celý tým opět bojoval ze všech sil, nasazení a chuť po vítězství bylo znát na každé z hráček a i s náladou a atmosférou na lavičce po v celém průběhu utkání  jsem byl velmi spokojen.“

Už v neděli 26.2.2023 od 15:00 můžete přijít podpořit naše starší dorostenky do haly 31.Zš proti Zlínu. Hned po jejich zápase nastoupí naše ženy v repríze loňského play-off proti Kynžvartu.

Hrály:

Košková 2, Stulíková 3, Bezdičková 6,Loskotová 1, Krejbichová, Burjasová 1, Vopatová 3, Růžková 4, Palečková 1, Polanková 9/2, Baumruková, Benešová 1, Růžičková 4, Vaicová

Chytala: Langerová