1. liga mladších dorostenek: 1. SC Bohumín 98´ 25:49 DHC PLZEŇ (18.2.2023)

| Přečteno 197x

Mladší dorostenky v sobotu vyrazily pro povinné body do Buhumína a po jasné výhře o dvacet čtyři branek je taky získaly.

 

Utkání odstartovalo v poměrně rychlém tempu. Do dvanácté minuty padlo celkem sedmnáct branek a Plzeňanky měly na kontě pouze o jednu více 8:9. Během dalších pár minut se jim podařilo připsat dalších pár branek a poprvé se od soupeře utrhnout na 8:13. Do konce poločasu pak už Plzeň rozdíl pouze navyšovala, až na 15:28.

Druhý poločas se nesl na podobné vlně. DHC hned od úvodního hvizdu přidávalo branku za brankou a už ve čtyřicáté páté minutě vedlo o dvacet branek 19:39. Do konce utkání plzeňský celek přidal ještě čtyři branky k finálnímu rozdílu 25:49.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Utkání jsme zahájili poněkud ospale, zřejmě po dlouhé cestě se holky nemohly dostat do tempa. Díky laciným brankám soupeře z prostoru obou křídel byl úvod utkání vyrovnaný. To trvalo do poloviny poločasu. Pak holky přidaly více agresivity v obraně, brankářky zavřely branku z křídelních prostorů a díky rychlým protiútokům se nám podařilo soupeři odskočit na větší brankový rozdíl, který jsme až do poločasu pohodlně navyšovaly. O poločase jsme si stanovili určité cíle, abychom udrželi koncentraci ve zbytku utkání a vyzkoušeli si hrát naplno až do konce zápasu, když je výsledek jednoznačný. Jsem rád, že se to holkám povedlo, všechny se dostaly na hřiště a zápas si užily. Chci poděkovat brankářce Terce Soukupové, že nám vypomohla při větší absenci brankářek. Celý tým chci pochválit za bojovnost, nasazení a za bojovnou atmosféru na lavičce.“

Už v neděli 26.2.2023 ve 13:00 můžete dorostenky přijít podpořit na první domácí utkání tohoto roku proti zatím pátém Zlínu.

Hrály:

Košková 2, Stulíková 5, Bezdičková 8, Loskotová 2, Krejbichová 2, Burjasová 4, Vopatová 4/1, Růžková 4, Palečková 1, Polanková 8, Baumruková 4, Růžičková 3, Vaicová 2

Chytaly: Langerová, Soukupová