Starší dorostenky: DHK Zora Olomouc 34:24 DHC PLZEŇ (11.2.2023)

| Přečteno 153x

V sobotu 11.2. vyrazily dorostenky v poměrně krátkém časovém sledu opět do Olomouce.

Tentokrát ale k ligovému utkání.

 

Již od prvních minut bylo na hřišti zřejmé, kdo hraje doma a je favoritem utkání. V deváté minutě vedl domácí celek 5:2, ale Plzeň se stále držela, když dvěma brankami stáhla Benešová na 5:4. Olomouc dokázala opět odskočit 9:5, na to ale Plzeňanky znovu odpověděli snížením na 9:8. Srovnat a otočit už se jim bohužel nepodařilo hráčky z Hané znovu navyšovaly a k tomu pro lavičku DHC přišlo v rychlém sledu dvojité vyloučení, a to pomohlo domácím dostat se na koně 18:11.

V úvodu druhé půle Plzeň snížila sedmibrankový náskok na pět 18:13 a držela až do čtyřicáté minuty 21:16. Střední část druhého poločasu ale poměrem 7:3 ovládla Olomouc a do poslední desetiminutovky se šlo za stavu 28:19. Domácí se rychle dostali až k jedenáctibrankovému náskoku 30:19, ale ten si Plzeň nenechala líbit a dlouho se držela na devíti brankách. Poslední slovo si vzala Zora a ukončila utkání za stavu 34:24.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„První jarní soutěžní utkání na půdě soupeře, i když přes prohru, musím hodnotit pozitivně. Od začátku bylo utkání vyrovnané a hrané v docela svižném tempu. I přes prohru jsem byl spokojen s herním projevem celého týmu a myslím si, že na první zápas to nevypadalo špatně. Mrzí mě jen nízká produktivita v útočné fázi, ale na tom je dost času zapracovat a zlepšit se. Holky musím pochválit za bojovnost, nasazení a za zlepšující se herní spolupráci hlavně v obraně, a to by nám hlavně  mohlo pomoci v dalších jarních bojích.“

Starší dorostenky čeká ještě jeden výjezd 18.2.2023 do Bohumína. Doma se na ně můžete těšit až za dva týdny, tedy 26.2., kdy vyzvou dalšího velmi silného soupeře – zatím třetí Zlín.

Hrály:

Košková 5, Stulíková 2, Bezdičková 4, Loskotová, Krejbichová, Burjasová ,Růžková, Polanková 4, Baumruková 1, Benešová 5, Růžičková 2/1, Pražáková 1, Vaicová

Chytaly: Šindelářová, Chvátalová