1. liga mladších dorostenek: DHK Zora Olomouc 21:34 DHC Plzeň (11.2.2023)

| Přečteno 173x

Po lednovém turnaji vyrazily mladší dorostenky v sobotu 11.2. opět do Olomouce odehrát utkání 1. ligy.

 

Roli favorita nad sedmou Olomoucí potvrdila děvčata hned v úvodu. První gól obdržely hráčky až v desáté minutě a hned se mohly radovat ze šestibrankového náskoku 7:1. Další navýšení přišlo rychle 1:9, ale pak se domácí chytli a branky začaly padat i za plzeňská záda. Moc jich ale nebylo a už ve dvacáté druhé minutě vedla Plzeň o deset 4:14. Domácí ještě vytáhli šňůru čtyř branek, kterou snížili na 8:14 nicméně Plzeňanky přišly s odpovědí a v poločase vedly 8:17.

Desetibrankové vedení si plzeňský celek urval zpět hned v první minutě druhého poločasu a i přes snahy Olomouce stále navyšoval. Ve čtyřicáté třetí minutě vedlo DHC 12:24, o tři minuty později dokonce 13:27. Rozdíl čtrnácti branek už pak Plzeň udržovala do konce utkání, kde přišlo ještě jedno snížení na závěrečný stav 21:34.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře. Holky vycházely z obrany, poslouchaly pokyny, hrály kombinace, které měly a Áďa Chvátalová v brance zachytala skvěle. Na výkon Áďi dokázala navázat i výborně chytající Komár – Naty Nyklesová.  V průběhu utkání jsme dokázali prostřídat naprosto všechny hráčky a všechny odvedly maximum. Samozřejmě se vyskytlo i pár chyb, ale bez těch to nejde. Na závěr jsme si vyzkoušeli i hru sedm na šest, kterou bychom i případně mohli potřebovat v utkáních, kde výsledek nebude tak jasný. Všechny hráčky zaslouží pochvalu a doufám, že to takhle půjde i dál.“

Příští víkend 18.2.2023 čeká dorostenky bohužel další výjezd, tentokrát do Bohumína. Doma se ne ně můžete těšit až poté 26.2., kdy vyzvou pouze o bod horší třetí Zlín.

Hrály:

Košková 4, Stulíková 6, Bezdičková 5, Loskotová 2, Krejbichová 1, Burjasová 7, Růžková 2, Polanková 6/1, Baumruková, Růžičková 1, Vaicová

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová